Category: Aktuale

1 140 141 142 143 1420 / 1424 POSTS
Zgjedhjet më 14 ose 21 qershor

Zgjedhjet më 14 ose 21 qershor

Foto: Fonet Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se do të takohet nesër me partitë e opozitës dhe se ka dy mundësi për datën e zgjedhjeve, 14 o [...]
Vuçiq: Gjendja e Jashtëzakonshme hiqet më 6 maj

Vuçiq: Gjendja e Jashtëzakonshme hiqet më 6 maj

Foto: Tv Pink Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se Gjendja e jaashtëzakonshme ka të ngjarë të hiqet për Shën Gjergj, më 6 maj. Ai [...]
Çka do të punojë nga 4 maji?

Çka do të punojë nga 4 maji?

  Nga 4 maji në Serbi do të lirohen masat, dhe disa nga to sipas datave: Që nga e hëna, 4 maj, kafeteritë, kafenetë dhe resto [...]
Coronavirusi dhe pirja e duhanit: Çfarë thotë Organizata Botërore e Shëndetit?

Coronavirusi dhe pirja e duhanit: Çfarë thotë Organizata Botërore e Shëndetit?

Duke pasur parasysh që përdorimi i duhanit mendohet të vrasë rreth tetë milionë njerëz çdo vit, një raport që pretendonte se duhanpirësit kishin më pa [...]
Kosova i dhuron 200 mijë euro Bujanocit

Kosova i dhuron 200 mijë euro Bujanocit

Qeveria e Kosovës i ka dalë në ndihmë Komunës së Bujanocit me 200 mijë euro. Pavarësisht se në Komunën e Bujanocit nuk ka asnjë shqiptarë të [...]
Edhe një vikend me orë policore?

Edhe një vikend me orë policore?

  Në Serbi, ora policore mbaroi në orën 5 të mëngjesit, duke zgjatur nga ora 18 e ditës së premte, s [...]
Mjekja që mori vaksinën kundër koronavirusit nuk ka vdekur

Mjekja që mori vaksinën kundër koronavirusit nuk ka vdekur

Elisa Granato, e cila mori vaksinën kundër koronavirusit të premten si pjesë e provave klinike në Oksford të Britanisë së Madhe, nuk ka ndër [...]
Kamberi: Është koha e fundit që Lugina e Preshevës të përfshihet në dialog

Kamberi: Është koha e fundit që Lugina e Preshevës të përfshihet në dialog

Shqiptarët e Luginës së Preshevës po kërkojnë që të përfshihen në dialogun Kosovë-Serbi dhe se sipas tyre, tani është koha e fundit për një gjë të til [...]
Arifi: Rreth dy mijë shqiptarë u testuan në Preshevë, asnjë nuk rezultoi pozitiv me koronavirus

Arifi: Rreth dy mijë shqiptarë u testuan në Preshevë, asnjë nuk rezultoi pozitiv me koronavirus

Në Komunën e Preshevës asnjë qytetarë nuk është i prekur me koronavirus. Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një intervistë dhënë p [...]
Qeveria e Kosovës 500 mijë euro për Luginën

Qeveria e Kosovës 500 mijë euro për Luginën

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka ndarë 500.000 euro për Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin. Qeveria ka zhvilluar mbledhjen korresponduese (mbledhje [...]
1 140 141 142 143 1420 / 1424 POSTS