Category: Në fokus

1 2 3 46 10 / 452 POSTS
Arifi përshëndet miratimin e Deklaratës së përbashkët për regjistrimin e popullsisë

Arifi përshëndet miratimin e Deklaratës së përbashkët për regjistrimin e popullsisë

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka përshëndetur aprovimin e Deklaratës nga të gjithë këshilltarët e Kuvendit Komunal lidhur me re [...]
APN: Keqpërdorimet e qeverisjes Sinani dhe shuma enorme të shpërdoruara nga buxheti i komunës

APN: Keqpërdorimet e qeverisjes Sinani dhe shuma enorme të shpërdoruara nga buxheti i komunës

Alternativa për Ndryshim ka akuzuar ish qeverisjen e kaluar në Preshevë për zhvatje të parasë publike. Ky subjekt politik, përmes një njoftimi [...]
Nevzad Lutfiu kandidat i LPD-së për kryetar të KKSH-së

Nevzad Lutfiu kandidat i LPD-së për kryetar të KKSH-së

Lëvizja e Progresit Demokratik-LPD ka nominuar sot Nevzad Lutfiun si kanditat për kryetar të Këshillit Kombëtar Shqiptar-KKSH. Lajmin për FOLon [...]
APN: Prokuroria e Lartë Publike hedh poshtë Kallëzimin Penal kundër kryetarit Shqiprim Arifi

APN: Prokuroria e Lartë Publike hedh poshtë Kallëzimin Penal kundër kryetarit Shqiprim Arifi

Alternativa për ndryshim me anë të një kumtese për opinion ka njoftuar se Prokuroria e Lartë Publike hedh poshtë Kallëzimin Penal kundër kryetarit [...]
Veteranët e UÇPMB-së presin drejtuesite PSD-së

Veteranët e UÇPMB-së presin drejtuesite PSD-së

"Ishte nder dhe kënaqësi që t'i mirëpresim në zyrën e ovl UÇPMB-së në Bujanoc,Kryetarin e PSD me bashkëpuntorë.Prezenca e tyre nē zyrën e Ovl UÇPM [...]
Muzikantët e Luginës nuk do t’i japin para restoranteve të dasmave, paralajmërojnë se mund edhe t’i bojkotojnë

Muzikantët e Luginës nuk do t’i japin para restoranteve të dasmave, paralajmërojnë se mund edhe t’i bojkotojnë

Asociacioni i Grupeve Muzikore të Luginës, në mbledhjen e mbajtur sot, unanimisht ka vendosur që kushtet për pagesë enkas që kan vënë restoranet e [...]
Jan Braathu, shef i Misionit të OSBE-së në Serbi bënë thirrje për pjesëmarrje në regjistrimin e popullsisë   

Jan Braathu, shef i Misionit të OSBE-së në Serbi bënë thirrje për pjesëmarrje në regjistrimin e popullsisë  

Përkthimi në shqip i deklaratës së ambasadorit, JanBraathu: Si Shef i Misionit të OSBE-së në Serbi dëshiroj të inkurajoj të gjithë qytetarë [...]
Për dhjetë vjet numri i nxënësve shqiptarë në shkollat e mesme në Preshevë dhe Bujanoc është përgjysmuar

Për dhjetë vjet numri i nxënësve shqiptarë në shkollat e mesme në Preshevë dhe Bujanoc është përgjysmuar

Ikja masive e të rinjve shqiptarë nga Presheva dhe Bujanoci, ka ngritur shqetësime të mëdha sa i për [...]
Drejtuesit e Preshevës takojnë ambasadorin e Sllovenisë

Drejtuesit e Preshevës takojnë ambasadorin e Sllovenisë

Drejtuesit e institucioneve lokale në Preshevë, kryetari i komunës Shqiprim Arifi dhe ai i Kuvendit Komunal, Sami Salihu, kanë takuar ambasadorin e Sl [...]
Arifi takon ambasadorin e Sllovenisë

Arifi takon ambasadorin e Sllovenisë

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka takuat sot ambasadorin e Republikës së Sllovenisë në Serbi, Damian Bergant i cili shoqërohej nga [...]
1 2 3 46 10 / 452 POSTS