Category: Koronavirusi

1 2 3 4 10 / 31 POSTS
Shtohet numri me Korona, për nga rastet e reja prinë Tërnoci

Shtohet numri me Korona, për nga rastet e reja prinë Tërnoci

"Shumica e pacientëve të rinj me koronavirus në territorin e komunës së Bujanocit janë nga Tërnoci ", tha Dr. Lela Jovanović, drejtoreshë e Shtëpisë [...]
Nisin reagimet e lokaleve të natës: Si është e mundur të mos ketë virus në kafiteri e ahengje familjare ?Edhe ne mbajmë familje

Nisin reagimet e lokaleve të natës: Si është e mundur të mos ketë virus në kafiteri e ahengje familjare ?Edhe ne mbajmë familje

Pas kufizimit të orarit të punës nga ana e Shtabit Komunal për Situata të Jashtëzakonshme, kanë nisur të paraqiten regime nga pronarët e lokaleve. [...]
Korona te “ Krivollaktë “ në Tërnoc ? Dy vllezër vdesin brenda 48 orëve, tre familjarë tjerë në spital

Korona te “ Krivollaktë “ në Tërnoc ? Dy vllezër vdesin brenda 48 orëve, tre familjarë tjerë në spital

Dy vllezër të vdekur, njëri i moshës 78 dhe tjetri 62 vjeç është bilansi tragjik i një familjeje në lagjen “ Krivollak “ të Tërnocit. FOLonline nga [...]
Fletparaqitje në prokurori për dy lokale në Bujanoc, tejkaluan kufizimin e orarit të punës

Fletparaqitje në prokurori për dy lokale në Bujanoc, tejkaluan kufizimin e orarit të punës

Në seancën e sotme të Shtabit Komunal për Situata të Jashtëzakonshme pati disa vërejtje nga të pranishmit se nuk po respektohen masat e ndërmarra në [...]
Ashpërsohen masat: Mbyllen tregjet në Bujanoc

Ashpërsohen masat: Mbyllen tregjet në Bujanoc

Shtabi Komunal për Situata të Jashtëzakonshme ka vendosur që tash e tutje të mbyllen tregjet në komunën e Bujanocit. Ky vendim do të vlejë deri tek [...]
Epidemiologu Tiodoroviq: Gjendja në Bujanoc dhe Preshevë shumë e paqartë, në Bujanoc 12 të vdekur nga korona

Epidemiologu Tiodoroviq: Gjendja në Bujanoc dhe Preshevë shumë e paqartë, në Bujanoc 12 të vdekur nga korona

Anëtari i Shtabit Republikan të Krizës, Branisllav Tiodoroviq, e ka quajtur shumë të paqartë situatën epidemiologjike në Bujanoc dhe Preshevë. „ Ës [...]
Sh.K.S.J.: Kërkohet ndalimi i ahengjeve nëpër shtëpitë private

Sh.K.S.J.: Kërkohet ndalimi i ahengjeve nëpër shtëpitë private

Ka nisur mbledhja e Shtabit Komunal për Situata të Jashtëzakonshme në Bujanoc. Përveç përbërjës së rregullt prezent në këtë takim është edhe anët [...]
Përkeqësimi i gjendjes me Covid në Bujanoc, nesër në Shtabin komunal edhe epidemiologu Tiodoroviq

Përkeqësimi i gjendjes me Covid në Bujanoc, nesër në Shtabin komunal edhe epidemiologu Tiodoroviq

Foto: Tanjug Shtimi i numrit të rasteve me koronavirus brenda komunës së Bujanocit ka bërë që në senacën e nesërme të Shtabit Konunal për Situa [...]
Kujdes: Ja çka i bënë Covidi mushkërive tuaja, përvojat nga Bujanoci dhe Presheva

Kujdes: Ja çka i bënë Covidi mushkërive tuaja, përvojat nga Bujanoci dhe Presheva

Gjendja me virusin e ri Korona ditëve të fundit në komunat Bujanoc dhe Preshevë paraqitet të jetë alarmante. Së fundmi janë rritur edhe apelet e pr [...]
Fillon dezinfektimi në komunën e Bujanocit

Fillon dezinfektimi në komunën e Bujanocit

Me urdhër të Shtabit Komunal për Situata të Jashtëzakonshme ka nisur sot dezinfektimi nëpër vendbanimet e komunës së Bujanocit, njofton faqja zyrtar [...]
1 2 3 4 10 / 31 POSTS