Category: Shoqëri

1 2 3 27 10 / 268 POSTS
Numri rekord i pjesëmarrësve në trajnimin në Vranjë tregon rëndësinë e fuqizimit të punonjësve të medias në luftën kundër kërcënimeve dhe dhunës

Numri rekord i pjesëmarrësve në trajnimin në Vranjë tregon rëndësinë e fuqizimit të punonjësve të medias në luftën kundër kërcënimeve dhe dhunës

Vranjë, 20 shkurt — Sot në Vranjë është mbajtur trajnimi më i ndjekur ndonjëherë për përmirësimin e sigurisë së gazetarëve, të cilit i ka paraprir [...]
Lista preliminare e personave që do fitojnë banesë sociale në Bujanoc👇👇

Lista preliminare e personave që do fitojnë banesë sociale në Bujanoc👇👇

Komisioni i formuar pranë komunës ka publikuar listën e personave të cilët do të posedojnë banesë sociale në Bujanoc. Bëhet fjalë për objektin [...]
Gipa me aksionin e radhës, por përse përskaj varrezave?

Gipa me aksionin e radhës, por përse përskaj varrezave?

  Mëngjesi i ditës së sotme Nagip Tashin e gjeti pranë varrezave të fshatit Tërrnoc. Ai nuk po merrte pjesë në ndonjë ceremonial vorrim por [...]
BUJANOCI PËRFITON 4 MILIONË DINARË PËR FINANCIMIN E ASISTENTËVE PERSONAL

BUJANOCI PËRFITON 4 MILIONË DINARË PËR FINANCIMIN E ASISTENTËVE PERSONAL

Komuna e Bujanocit ka nënshkruar kontratë me Kabinetin e ministrit për avancimin e zhvillimit të komunave jo mjaftueshme të zhvilluara pranë Qever [...]
KRYETARI ARIFI PRET MINISTRIN GJERLEK, PËRUROHEN 10 RRUGË LOKALE

KRYETARI ARIFI PRET MINISTRIN GJERLEK, PËRUROHEN 10 RRUGË LOKALE

"Ministri i Qeverisë së Republikës së Serbisë për Zhvillim të Barabartë Regjional Edin Gjerlek është pritur sot nga kryetari i komunës së Bujanoci [...]
Kurti e Vitia takojnë specializantët nga të gjitha trevat shqiptare, edhe ata nga Lugina

Kurti e Vitia takojnë specializantët nga të gjitha trevat shqiptare, edhe ata nga Lugina

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin e Shëndetësisë janë takuar me specializa [...]
Ambasadori amerikan përuron kabinetin „Makers Lab“, në „Sezai Surroi“

Ambasadori amerikan përuron kabinetin „Makers Lab“, në „Sezai Surroi“

Ambasadori i SHBA në Serbi,  Christopher Hill, ka përuruar sot në Bujanoc kabinetin Makers Lab në Shkollën e Mesme „Sezai Surroi“. Kryetari i K [...]
Arifin pranon Konkluzionin e Qeverisë për renovimin e shkollës në Lluçan

Arifin pranon Konkluzionin e Qeverisë për renovimin e shkollës në Lluçan

Ka arritur sot konkluzioni i Qeverisë së Serbisë për ndarjen e mjeteve për renovimin e godinës së Shkollës Fillore "Sami Frashëri" në fshatin Lluç [...]
Ndahen kontratat për energji efektive

Ndahen kontratat për energji efektive

54 ekonomi familjare kanë pêrfituar së bashku 13.330.000 dinarë për ruajtjen e energjisë. Kontratat subvencionuesve sot ia ka ndarë vet kryetar [...]
Kryetarët e bashkive shqiptare takohen në Gjakovë, Bujanoci prezantohet nga Arifi

Kryetarët e bashkive shqiptare takohen në Gjakovë, Bujanoci prezantohet nga Arifi

Qyteti i Gjakovës ishte sot nikoqir i Asamblesë së Përgjithshme të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon. Bujanoci u prezantua nga kryetari i [...]
1 2 3 27 10 / 268 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615