Category: Aktuale

1 2 3 12 10 / 112 POSTS
Përgjigja e APN-së për PD-në: Pa marrëveshje PD-PVD, edhe bisedat më janë të pakuptimta

Përgjigja e APN-së për PD-në: Pa marrëveshje PD-PVD, edhe bisedat më janë të pakuptimta

Alternativa për Ndryshim në Bujanoc i’u është përgjigjur Partisë Demokratike me anë të një letre, gjë që kjo e fundit kishte kërkuar gjatë takimit të [...]
Nis takimi i tretë në PD, a do të arrihet sot Marrëveshja për koalicion ?

Nis takimi i tretë në PD, a do të arrihet sot Marrëveshja për koalicion ?

Në selinë e Partisë Demokratike në Bujanoc ka nisur takimi i tretë midis delegacioneve të subjekteve politike shqiptare. PD si nikoqire, PVD, LPD, [...]
Nesër përsëritja e zgjedhjeve parlamentare në 9 vendvotime në Bujanoc, liderët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive

Nesër përsëritja e zgjedhjeve parlamentare në 9 vendvotime në Bujanoc, liderët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive

  Komisioni Republikan Zgjedhor ka vendosur që nesër, më 1 korrik, në disa qendra votimi në Serbi të përsëriten zgjedhjet parlamentare, në mes [...]
Koalicioni gjithpërfshirës ndërshqiptarë në Bujanoc, afër apo larg ?

Koalicioni gjithpërfshirës ndërshqiptarë në Bujanoc, afër apo larg ?

Foto: lajmial.com Partia Demokratike-PD, në cilësinë e fituesit të zgjedhjeve lokale në Bujanoc, sot ishte nikoqire e raundit të dytë të takime [...]
Komplikime rreth formimit të koalicionit qeverisës në Bujanoc

Komplikime rreth formimit të koalicionit qeverisës në Bujanoc

Java e parë pas zgjedhjeve të 21 qershorit kaloi në shenjë të çertifikimit të rezultateve, takimeve formale dhe joformale midis subjekteve politike [...]
Behluli: Serbia i paraqet aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit si fitore (video)

Behluli: Serbia i paraqet aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit si fitore (video)

  Bisedë për Klan Kosova rreth reflektimeve në Serbi të propozim aktakuzës për Thaçin dhe Veselin Drejtor i Televizionit Spektri në Buj [...]
Krejt çka ndodhi sot në selinë e PD-së

Krejt çka ndodhi sot në selinë e PD-së

Fituesi i zgjedhjeve të 21 qershorit, Partia Demokratike -PD, sot kishte hapur dyert për subjektet politike shqiptare për takime konsultative lidh [...]
Mustafa: S’mund të ketë paqe afatgjate mes Kosovës dhe Serbisë pa u zgjidhur çështja e Luginës

Mustafa: S’mund të ketë paqe afatgjate mes Kosovës dhe Serbisë pa u zgjidhur çështja e Luginës

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve, Ragmi Mustafa, ka thënë se nuk mund të ketë paqe afatgjate mes Kosovës dhe Serbisë pa u zgjidh [...]
KBI fton subjektet shqiptare t’i përgjigjen ftesës së PD-së për konsultime rreth koalicionit në Bujanoc

KBI fton subjektet shqiptare t’i përgjigjen ftesës së PD-së për konsultime rreth koalicionit në Bujanoc

Këshilli i Bashkësisë Islame i ka bërë sonte thirrje subjekteve politike shqiptare t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së PD-së për konsultime rreth k [...]
Partia Demokratike dërgon ftesat për bisedime rreth koalicionit

Partia Demokratike dërgon ftesat për bisedime rreth koalicionit

Partia Demokratike -PD ka nis sot me dërgimin e ftesave për subjektet politike rreth bisedave rreth formimit të koalicionit paszgjedhor në komunë të [...]
1 2 3 12 10 / 112 POSTS