Category: Politikë

1 2 3 29 10 / 287 POSTS
Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë

Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë

Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë Në mesnatë ka skaduar afati për paraqitjen e listave zgjedhor [...]
Pajaziti: Lugina do të ketë gjithnjë përkrahjen e Kosovës

Pajaziti: Lugina do të ketë gjithnjë përkrahjen e Kosovës

Kryetari i APN-së në Bujanoc, Arbër Pajaziti, ka komentuar takimin e deputetit Shaip Kamberi dhe dy kandidatëve për kryetar të Bujanocit dhe Presh [...]
PVD dorëzon listën pêr zgjedhjet lokale në Bujanoc

PVD dorëzon listën pêr zgjedhjet lokale në Bujanoc

Partia për Veprim Demokratik-PVD është subjekti i rradhës i cili ka dorëzuar listën në KKZ për zgjedhjet lokale tê dy qershorit. Ishte kryetari [...]
Ragmi Mustafi kandidat i PVD-së për kryetar të Bujanocit

Ragmi Mustafi kandidat i PVD-së për kryetar të Bujanocit

Strukturat e Partisë për Veprim Demokratik e kanë nominuar Ragmi Mustafin kandidat për kryetar të Bujanocit. Mustafi është kryetar i degës së k [...]
Ardita Sinani e nominuara e PVD-së si kandidate për kryetare të Preshevës

Ardita Sinani e nominuara e PVD-së si kandidate për kryetare të Preshevës

Dega e PVD-së nê Preshevë ka nominuar kryetaren e saj, Ardita Sinani si kandidate për kryetare të komunës në zgjedhjet vijuese të dy qershorit, sh [...]
Lëvizja për Bujanocin pas marrëveshjes për koalicion paszgjedhor: “Këta për 22 vjet e kanë shkretu dhe zbrazë Bujanocin”

Lëvizja për Bujanocin pas marrëveshjes për koalicion paszgjedhor: “Këta për 22 vjet e kanë shkretu dhe zbrazë Bujanocin”

Lëvizja për Bujanocin e cila drejtohet nga Driton Rexhepi, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook pas marrëveshjes së subjekteve që aktualis [...]
Fillim i “nxehtë” i fushatës: Përplasen Mustafi dhe Pajaziti

Fillim i “nxehtë” i fushatës: Përplasen Mustafi dhe Pajaziti

Pas shpalljes së zgjedhjeve lokale për datën 2 qershor dhe marrëveshjeve për ndarjen në dy blloqe të subjekteve shqiptare në Bujanoc, ka nisur edh [...]
PD: Nagip Arifi nominohet kandidat për kryetar komune për zgjedhjet e dy qershorit

PD: Nagip Arifi nominohet kandidat për kryetar komune për zgjedhjet e dy qershorit

Kuvendi i Përgjithshëm i Partisë Demokratike unanimisht pa asnjë votë kundër, ka nominuar kryetarin e deritanishëm Nagip Arifi për kryetar të Komu [...]
Pajaziti pas marrëveshjes së djeshme: Janë bashkuar për t’i ruajtur karriget e veta

Pajaziti pas marrëveshjes së djeshme: Janë bashkuar për t’i ruajtur karriget e veta

Kandidati i APN-së për kryetar të komunës së Bujanocit, Arbër Pajaziti, ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion paszgjedhor midis [...]
PD, PVD dhe LPD me marrëveshje për koalicion paszgjedhor në Bujanoc (dokument)

PD, PVD dhe LPD me marrëveshje për koalicion paszgjedhor në Bujanoc (dokument)

Subjektet politike që aktualisht qeverisin me Bujanocin, Partia Demokratike, Partia për Veprim Demokratik dhe Lëvizja e Progresit Demokratik kanë [...]
1 2 3 29 10 / 287 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615