Author: Jeton Ismaili

1 2 3 189 10 / 1887 POSTS
Bujanoci binjakëzohet me Gjirokastrën

Bujanoci binjakëzohet me Gjirokastrën

Përmes një solemniteti, sot është nënshkruar marrëveshja e binjakëzimit midis Bujanocit dhe Gjirokastrës. Kryetari i Bujanocit Nagip Arifi me k [...]
Bashkëpunim akademik midis Tiranës dhe Beogradit

Bashkëpunim akademik midis Tiranës dhe Beogradit

Sot u nënshkrua Memorandumi i Mirëkuptimit dhe Bashkëpunimit midis Universitetit Europian të Tiranës dhe Institutit Ndërkombëtar për Politikat e [...]
Shtabi i UÇPMB-së shndërrohet në muze

Shtabi i UÇPMB-së shndërrohet në muze

Këshilli Kombëtar Shqiptar në bashkëpunim me Organizatën e Veteranëve të Luftës kanë vendosur që shtëpinë ku ka qenë i vendosur shtabi i UÇPMB-së [...]
Miratohet Projektligji për të Drejtat Pronësore të Shtetasve të Huaj, i mundësohet qytetarëve të Luginës të bëhen pronarë të paluajtshmërive në Republikën e Kosovës

Miratohet Projektligji për të Drejtat Pronësore të Shtetasve të Huaj, i mundësohet qytetarëve të Luginës të bëhen pronarë të paluajtshmërive në Republikën e Kosovës

Me 65 vota për, Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar në lexim të parë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimim e Ligjit nr. 08/L-013 p [...]
Rasti „ Banjska“, Arifi në gjykatë për shkak të mos uljes së flamurit në gjysëm shtizë

Rasti „ Banjska“, Arifi në gjykatë për shkak të mos uljes së flamurit në gjysëm shtizë

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, është dashur të paraqitet sot në Gjykatën për Kundërvajtje të Vranjës, njësia në  Vladiçin Han, pët [...]
Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë

Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë

Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë Në mesnatë ka skaduar afati për paraqitjen e listave zgjedhor [...]
Mbështetja e talentëve nga KKSH

Mbështetja e talentëve nga KKSH

Në vazhdën e përkrahjes për nxënësit shqiptarë nga Lugina të cilët po promovojnë jo vetëm aftësitë e tyre por edhe shkollat e kombin, rradha i erd [...]
Bujanoci qendër e Mini Basketit

Bujanoci qendër e Mini Basketit

Basketbollistë e basketbolliste nga klubet Elita dhe OKK Play, entuziastë të këtij sporti nga Enti Parashkollor „Gëzimi Ynë, nxënës të shkollave f [...]
Pajaziti: Lugina do të ketë gjithnjë përkrahjen e Kosovës

Pajaziti: Lugina do të ketë gjithnjë përkrahjen e Kosovës

Kryetari i APN-së në Bujanoc, Arbër Pajaziti, ka komentuar takimin e deputetit Shaip Kamberi dhe dy kandidatëve për kryetar të Bujanocit dhe Presh [...]
Kurti: Shqiptarët e Luginës vazhdojnë ta kenë mbështetjen e palëkundur të qeverisë

Kurti: Shqiptarët e Luginës vazhdojnë ta kenë mbështetjen e palëkundur të qeverisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur në takim Shaip Kamberin, deputetin e vetëm në Kuvendin e Serbisë, njofton Indeksonline, transmet [...]
1 2 3 189 10 / 1887 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615