Tag: Të Rekomanduara

1 2 3 37 10 / 368 POSTS
Kamberi: Vuçiq dhe Daçiq janë pasuesit e Millosheviqit, çka të presin shqiptarët nga ta?!

Kamberi: Vuçiq dhe Daçiq janë pasuesit e Millosheviqit, çka të presin shqiptarët nga ta?!

Nga njësimi i çetnikëve, gjenocidi i Srebrenicës, masakrat në Kosovë,varrezat masive në Serbi, trashëgimia e Millosheviqit, trajtimi i shqiptarëve në [...]
Rexhepi i PVD-së i rikthehet kritikave ndaj PD-së

Rexhepi i PVD-së i rikthehet kritikave ndaj PD-së

  Këshilltari i Kuvendit Komunal të Bujanocit nga rradhët e PVD-së, Driton Rexhepi, i’u është rikthyer sot kritikave në adresë të partnerit [...]
KKSH falenderon Ministrinë e Shëndetësisë për specializantët nga Lugina

KKSH falenderon Ministrinë e Shëndetësisë për specializantët nga Lugina

Këshilli Kombëtar Shqipatar ka falenderuar Ministrinë Kosovare të Shëndetësisë për pranimin e specializantëve nga Lugina në degë të ndryshme shëndet [...]
Në Ministrinë Kosovare të Drejtësisë nisin praktikën studentët nga Bujanoci

Në Ministrinë Kosovare të Drejtësisë nisin praktikën studentët nga Bujanoci

Ministri Kosovar i Drejtësisë, Selim Selimi, ka njoftuar se në ministrinë të cilën ai drejton do të nisin aftësimin profesional studentët nga komuna [...]
Diskutime publike për përgatitjen e buxhetit

Diskutime publike për përgatitjen e buxhetit

Komuna e Bujanocit ka njoftuar sot se ka nisur diskutimet lidhur me përgatitjen e buxhetit për vitin 2021,transmeton FOLonline. Të parët në diskuti [...]
“Kosovo je Srbija” në Sh.F.”Naim Frashëri” të Bujanocit

“Kosovo je Srbija” në Sh.F.”Naim Frashëri” të Bujanocit

Dikush ka dëmtuar muralin në Sh.F.“Naim Frashëri“ të Bujanocit duke shkaravitur në të dhe duke shkruar në alfabetin cirilik „Kosovo je Srbija“(Kosov [...]
Pastrohet deponia e egër në dalje të Tërnocit

Pastrohet deponia e egër në dalje të Tërnocit

Me kërkesën e pushtetit lokal, ndërmarrja „Shera Beton“ pa asnjë kompenzim ka nisur pastrimin e deponisë së egër të dalje të Tërnocit. Kështu njoft [...]
Mlladosti kthehet me 11 copa në Bosilegrad

Mlladosti kthehet me 11 copa në Bosilegrad

Vërtetë është e tepërt të shkruhet për ndeshjen e sotme kur rezultati flet vet. Tërnoci ka dërmuar ekipin mysafir nga Bosilegradi duke e përcjellur [...]
Nga Tërrnoci në Londër

Nga Tërrnoci në Londër

  Ndonjëherë ndryshimet e mëdha në jetë fillojnë me këshillat "e vogla" të dhëna në një moment. Dhe ato këshilla të vogla ndodh të bëhen ç [...]
TIKA turke rikthehet nè Bujanoc

TIKA turke rikthehet nè Bujanoc

Organizata Turke për Zhvillim Ndèrkombètar-TIKA po rikthehet. Kèshtu shkruan faqja zyrtare e komunès nè Facebook duke i’u referuar njè takimi tè [...]
1 2 3 37 10 / 368 POSTS