Category: Magazinë

Ky është djaloshi që krijoi lojën TimeZoid

Ky është djaloshi që krijoi lojën TimeZoid

Një djalosh nga Bujanoci ka krijuar lojën(TimeZoid) që me talentin e tij ka thyer rekordin në vend por dhe rajon. Djaloshi  fenomen [...]
„ Mjekët e Luginës „ ftojnë kolegët e tyre t’ju bashkangjiten

„ Mjekët e Luginës „ ftojnë kolegët e tyre t’ju bashkangjiten

Shoqata „ Mjekët e Luginës „ nga takimi i tyre i fundit u ka bërë thirrje kolegëve të tyre të anëtarësohen në këtë shoqatë, shkruan FOLonline. Në n [...]
Sa vjet i bëri Nagip Arifi ?

Sa vjet i bëri Nagip Arifi ?

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, sot ka ditëlindjen e tij. Ai ka lindur sot e 59 vjet më parë në Tërnoc ku edhe jeton. Me siguri ky k [...]
Edhe një film nga tërnocasi Isa Ismaili

Edhe një film nga tërnocasi Isa Ismaili

Produksioni “ Evolution -HD “ nga Tërnoci ka lansuar projektin e ri të filmit të metrazhit të shkurtë “ One Shot Three Birds “, të regjisorit, Isa I [...]
“ Vjedhje ose vrasje “, film i të riut Isa Ismaili nga Tërnoci

“ Vjedhje ose vrasje “, film i të riut Isa Ismaili nga Tërnoci

Tashmë në kanalin e njohur të video përmbajtjeve “ Youtube “ është lansuar filmi i metrazhit të shkurtë “ vjedhje ose vrasje “. Regjisor dhe skenar [...]
Pse po zgjohem nga gjumi shumë herët? Përgjigjet doktoresha

Pse po zgjohem nga gjumi shumë herët? Përgjigjet doktoresha

Ekspertët thonë që njerëzit të cilët zgjohen pavullnetshëm herët kanë ndjenjën e shqetësimit e të  irritimit dhe që me atë ndjenjë përballen tërë ditë [...]
Edhe një virus tjetër i rrezikshëm po përhapet, ka filluar të bartet nga minjtë tek njerëzit – shumica as që e dinë se e kanë

Edhe një virus tjetër i rrezikshëm po përhapet, ka filluar të bartet nga minjtë tek njerëzit – shumica as që e dinë se e kanë

Virusi i rrezikshëm i Hepatitit E ka filluar të përhapet nga minjtë tek njerëzit në Hong Kong, kjo edhe është arsyeja pse pacientë të shumtë janë shtr [...]
Edhe Big Mama i del në mbrojtje Labit: Nga dasmat e kemi bukën

Edhe Big Mama i del në mbrojtje Labit: Nga dasmat e kemi bukën

Një reagim i këngëtarit Labinot Tahiri javën ekaluar zgjoi shumë pluhur në media. Ai doli kundër vendimit të Ministrit të Shëndetësisë në detyrë, A [...]
Mjekja që mori vaksinën kundër koronavirusit nuk ka vdekur

Mjekja që mori vaksinën kundër koronavirusit nuk ka vdekur

Elisa Granato, e cila mori vaksinën kundër koronavirusit të premten si pjesë e provave klinike në Oksford të Britanisë së Madhe, nuk ka ndër [...]
Studiuesit kanë zbuluar se ka tri variante të coronavirusit të ri, të përhapur në të gjithë botën

Studiuesit kanë zbuluar se ka tri variante të coronavirusit të ri, të përhapur në të gjithë botën

Studiuesit që hartografuan disa nga përhapjet origjinale të coronavirusit te njerëzit kanë zbuluar se ka disa variante të virusit në të gjithë botën. [...]
10 / 10 POSTS