HomeAktuale

“ Vjedhje ose vrasje “, film i të riut Isa Ismaili nga Tërnoci

Tashmë në kanalin e njohur të video përmbajtjeve “ Youtube “ është lansuar filmi i metrazhit të shkurtë “ vjedhje ose vrasje “. Regjisor dhe skenar

NËNSHKRUHEN 33 KONTRATA ME ASISTENTËT PERSONAL PËR FËMIJËT ME NEVOJA TË VEÇANTA
Mustafi kërkon që shqiptarët të aplikojnë për regjistrues të popullsisë
Epidemiologu Tiodoroviq: Gjendja në Bujanoc dhe Preshevë shumë e paqartë, në Bujanoc 12 të vdekur nga korona


Tashmë në kanalin e njohur të video përmbajtjeve “ Youtube “ është lansuar filmi i metrazhit të shkurtë “ vjedhje ose vrasje “.
Regjisor dhe skenarist i këtij filmi është i riu nga Tërnoci, Isa Ismaili.
Skenat e këtij filmi janë xhiruar në Bujanoc nga ana e produksionit “ Evolution HD “.
Në këtë film luajnë aktorë amatorë, e që të gjithë janë nga komuna e Bujanocit.

Regjisori: Isa Ismaili

Ky është projekti i parë i regjisorit Ismaili në këtë zhanër të metrazhit të shkurtë, por që premton se këso përmbajtjesh para publikut do të prezantojë edhe në të ardhmen.

Përmbajta e shkurtër e filmit ( zhanri: dramë/aksion ):
Genci ka nevojë për para për të shëruar vllaun e tij i cili vuan nga një sëmundje.
Pas një kohe ai kupton një sekret nga gjyshi per familjen e tij.
Kjo i komplikon gjërat tej mase…

Ky është linku në Youtube ku mund të ndiqni filmin “ Vjedhje ose Vrasje “:

 

 

COMMENTS