Category: Aktuale

1 2 3 4 5 143 30 / 1424 POSTS
Qeveria e Kosovës ndan 17.530 euro për aktivitetet lobuese të përfaqësuesve të Luginës

Qeveria e Kosovës ndan 17.530 euro për aktivitetet lobuese të përfaqësuesve të Luginës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar kërkesën e Këshillit Kombëtar Shqiptar për ndarjen e mjeteve financiare. FOLonline nga burim [...]
Përmes muralit pasqyrohet bashkësia multietnike

Përmes muralit pasqyrohet bashkësia multietnike

Në ambientet e Shkollës së Mesme „Sezai Surroi“ në Bujanoc, sot ka përfunduar pikturimi i një murali i cili paqyron jetën e përbashkët në mjediset [...]
Seancë dëgjimore për Luginën në Senatin Amerikan

Seancë dëgjimore për Luginën në Senatin Amerikan

Në Senatin Amerikan është zhvilluar një seancë dëgjimore për Luginën. Me këtë rast, senatori Menendez ka kërkuar nga Administrata Amerikane dhe [...]
Takimit të thirrur nga Salihu ju përgjigjen vetëm APN dhe PD

Takimit të thirrur nga Salihu ju përgjigjen vetëm APN dhe PD

Ftesës së kryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës, Sami Saliu, për një takim, ditën e sotme, me drejtuesit e institucioneve dhe partive politik [...]
Pajaziti: Legjitimiteti i takon Levent Qazimit

Pajaziti: Legjitimiteti i takon Levent Qazimit

Lidhur me zyrtarizimin e marrëveshjes për koalicionin në KKSH ka reaguar kryetari i degës së APN-së në Bujanoc, Arbër Pajaziti. Postimi i Pajaz [...]
Nënshkuhet marrëveshja për bashkëqeverisje në KKSH

Nënshkuhet marrëveshja për bashkëqeverisje në KKSH

Kryetarët e subjekteve politike: Shaip Kamberi-PVD, Ragmi Mustafa-PDSH, Nagip Arifi-PD dhe Shqiprim Musliu-LPD, kanë nënshkruar marrëveshjen për k [...]
Reagim i APN-së ndaj koalicionit për KKSH

Reagim i APN-së ndaj koalicionit për KKSH

Të nderuar qytetar, Shqiptarët e Luginës së Preshevës, brenda një periudhe të shkurtër kohore, dy herë radhazi kanë dhënë verdiktin e tyre për [...]
Arrihet marrëveshja: Nevzad Lutfiu pritet të zgjidhet kryetar i KKSH-së

Arrihet marrëveshja: Nevzad Lutfiu pritet të zgjidhet kryetar i KKSH-së

Nevzad Lutfiu nga Lëvizja e Progresit Demokratik-LPD pritet të zgjidhet kryetar i ri i Këshillit Kombëtar Shqiptar-KKSH pas zgjedhjes së përbërjes [...]
Të premten në Bujanoc, do të organizohet Konferencë mbi mosnjohjen e diplomave – ja kush janë panelistët (AGJENDA)

Të premten në Bujanoc, do të organizohet Konferencë mbi mosnjohjen e diplomave – ja kush janë panelistët (AGJENDA)

Nën organizimit e Qendrë për Demokraci dhe Edukim – Lugina, të premtën (nesër) e 28 prillit, do të organizohet Konfe [...]
Kuvendi i Elektorëve për zgjedhjet në KKSH më 7 maj, ora 10:00 (dokument)

Kuvendi i Elektorëve për zgjedhjet në KKSH më 7 maj, ora 10:00 (dokument)

Ministria për të Drejtat e Njeriut, Pakicave dhe Dialogut Shoqëror ka publikuar ftesën dërguar elektorëve të certifikuar për Kuvendin i cili do të [...]
1 2 3 4 5 143 30 / 1424 POSTS