Category: Aktuale

1 2 3 4 161 20 / 1605 POSTS
Pajaziti: Punëtorët e komunës ende pa paga

Pajaziti: Punëtorët e komunës ende pa paga

Kryetari i APN-së opozitare në Bujanoc, Arbër Pajaziti, ka hedhur sot akuza në drejtim të pushtetit lokal për mospagesë tê pagave të punëtorëve. [...]
PVD dorëzon listën pêr zgjedhjet lokale në Bujanoc

PVD dorëzon listën pêr zgjedhjet lokale në Bujanoc

Partia për Veprim Demokratik-PVD është subjekti i rradhës i cili ka dorëzuar listën në KKZ për zgjedhjet lokale tê dy qershorit. Ishte kryetari [...]
Zgjidhet Qeveria e re në Serbi

Zgjidhet Qeveria e re në Serbi

Parlamenti i Serbisë ka votuar sot Qeverinë e re, anëtarët e së cilës më pas kanë bërë betimin. Nga  213  deputetë në sallë PËR votuan 152, KUN [...]
Kamberi: Ja pse votova kundër Qeverisë së re

Kamberi: Ja pse votova kundër Qeverisë së re

Deputeti shqiptar në Parlament, Shaip Kamberi, ka votuar kundër Qeverisë së re në Serbi. Ndërkohë, ai ka pasur një fjalim ku ka arsyetuar këtë [...]
Medvegjasit i rikthehen takimeve në vendlindje

Medvegjasit i rikthehen takimeve në vendlindje

Me moton “Jam këtu”, qytetarët shqiptarë të komunës së Medvegjës kanë shënuar sot takimet e vëndlidjes, manifestim ky i rikthyer pas 4 vjetësh. [...]
Ragmi Mustafi kandidat i PVD-së për kryetar të Bujanocit

Ragmi Mustafi kandidat i PVD-së për kryetar të Bujanocit

Strukturat e Partisë për Veprim Demokratik e kanë nominuar Ragmi Mustafin kandidat për kryetar të Bujanocit. Mustafi është kryetar i degës së k [...]
Ardita Sinani e nominuara e PVD-së si kandidate për kryetare të Preshevës

Ardita Sinani e nominuara e PVD-së si kandidate për kryetare të Preshevës

Dega e PVD-së nê Preshevë ka nominuar kryetaren e saj, Ardita Sinani si kandidate për kryetare të komunës në zgjedhjet vijuese të dy qershorit, sh [...]
Vendimi për ndërprerjen e punimeve në Preshevë, reagon Memeti

Vendimi për ndërprerjen e punimeve në Preshevë, reagon Memeti

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Visar Memeti, ka reaguar ndaj një vendimi të Organit të Përkohshëm në Preshevë i cili udhëhiqet nga Ragmi Mu [...]
PD e dorëzon e para listën zgjedhore në Bujanoc, LR në Preshevë

PD e dorëzon e para listën zgjedhore në Bujanoc, LR në Preshevë

Subjektet politike kanë filluar me ndërmarrjen e aktiviteteve të para parazgjedhore në prag të garës elektorale lokale të dy qershorit. Partia [...]
Lëvizja për Bujanocin pas marrëveshjes për koalicion paszgjedhor: “Këta për 22 vjet e kanë shkretu dhe zbrazë Bujanocin”

Lëvizja për Bujanocin pas marrëveshjes për koalicion paszgjedhor: “Këta për 22 vjet e kanë shkretu dhe zbrazë Bujanocin”

Lëvizja për Bujanocin e cila drejtohet nga Driton Rexhepi, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook pas marrëveshjes së subjekteve që aktualis [...]
1 2 3 4 161 20 / 1605 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615