HomeAktuale

Nesër përsëritja e zgjedhjeve parlamentare në 9 vendvotime në Bujanoc, liderët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive

  Komisioni Republikan Zgjedhor ka vendosur që nesër, më 1 korrik, në disa qendra votimi në Serbi të përsëriten zgjedhjet parlamentare, në mes

Shqipëria mbështetë hapjen e zyres së KKSH-së në Medvegjë
„ Mjekët e Luginës „ ftojnë kolegët e tyre t’ju bashkangjiten
Spastrim etnik pa pikë gjakimi në Luginën e Preshevës

 

Komisioni Republikan Zgjedhor ka vendosur që nesër, më 1 korrik, në disa qendra votimi në Serbi të përsëriten zgjedhjet parlamentare, në mesin e tyre edhe në 9 vendvotime në komunë të Bujanocit.
Liderët politik në Luginë këtë e shohin si një rast të mirë për të shtuar numrin e deputetëve në parlamentin republikan andaj edhe kanë adresuar thirrje tek elektorati shqiptarë që në mënyrë masive t’i përgjigjen ftesës për të votuar.

Më poshtë i gjeni postimet e kryetarit të PVD-së, Shaip Kamberi dhe atij të PD-së, Nagip Arifi:

Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të Partisë për Veprim Demokratik në Bujanoc, të mërkurën më 1 Korrik, do të mbahen…

Gepostet von Shaip Kamberi am Dienstag, 30. Juni 2020

Të nderuar anëtarë dhe simpatizues të Partis DemokratikeZgjedhjet lokale të 21 qershorit 2020 dhanë rezultate…

Gepostet von Nagip Arifi am Dienstag, 30. Juni 2020

 

COMMENTS