HomeNë fokus

Ministri Gent Cakaj për librat shqip në Luginë

Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, i ka kushtuar një vëmendje të posaçme shpërndarjes së libr

PVD me ftesë publike për takim të premten
Paguhen praktikantët e barntatores dhe çerdhes
Zv/kryetari Musliu viziton familjet e dëshmorëve


Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, i ka kushtuar një vëmendje të posaçme shpërndarjes së librave në gjuhën shqipe në Luginë.
Diplomati shqiptar ka theksuar se kjo do të ndikoj në përmirësimin e arsimit shqip.

Në ndërkohë një punë e vyer nga Këshilli Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës 😊🇦🇱…Me mbështetjen e…

Gepostet von Gent Cakaj am Dienstag, 8. September 2020

COMMENTS