Category: Uncategorized

Zgjedhjet 2020

Zgjedhjet 2020

Në Republikën e Serbisë sot po mbahen zgjedhjet lokale dhe ato parlamentare. Zgjedhjet lokale nuk zhvillohen në ato komuna ku për shkak të masave të p [...]
Gjykata Kushtetuese nuk mund të pastrojë çdo bërllok të shkaktuar nga partitë politike

Gjykata Kushtetuese nuk mund të pastrojë çdo bërllok të shkaktuar nga partitë politike

Enver Robelli Polarizimi ekstrem politik, gara e politikanëve për kontrabandim vendimesh, tentimi që me çdo kusht t’i hapet gropa kundërshtarit [...]
Arifi: Rreth dy mijë shqiptarë u testuan në Preshevë, asnjë nuk rezultoi pozitiv me koronavirus

Arifi: Rreth dy mijë shqiptarë u testuan në Preshevë, asnjë nuk rezultoi pozitiv me koronavirus

Në Komunën e Preshevës asnjë qytetarë nuk është i prekur me koronavirus. Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një intervistë dhënë p [...]
Qeveria e Kosovës 500 mijë euro për Luginën

Qeveria e Kosovës 500 mijë euro për Luginën

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka ndarë 500.000 euro për Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin. Qeveria ka zhvilluar mbledhjen korresponduese (mbledhje [...]
Mbi 3,000 raste të reja me coronavirus brenda një dite në Turqi, numri i të vdekurve arrin në 501

Mbi 3,000 raste të reja me coronavirus brenda një dite në Turqi, numri i të vdekurve arrin në 501

Në 24 orët e fundit, në Turqi janë gjetur edhe 3,013 raste të reja me coronavirus, derisa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 23,934. [...]
6 / 6 POSTS