Category: Kronikë

1 2 3 4 10 / 33 POSTS
Nuk arriti t’i mbijetojë plagëve të zjarrit- ndërron jetë gruaja nga Tërrnoci

Nuk arriti t’i mbijetojë plagëve të zjarrit- ndërron jetë gruaja nga Tërrnoci

( foto e të djerës: Tërnoci i madh-info, FB) Zjarri i cili përfshiu dy ditë më parë një shtëpi në Tërrnoc, doli të përfundojë me fatalitet. [...]
Gjithçka që dihet deri më tash për djegien e shtëpisë në Tërnoc, zjarri fillimisht kishte shpërthyer në ballkon

Gjithçka që dihet deri më tash për djegien e shtëpisë në Tërnoc, zjarri fillimisht kishte shpërthyer në ballkon

Pak orë pas zjarrit i cili kaploi një shtëpi në lagjen e strukarve në Tërrnoc, kanë filluar të zbardhen disa detaje të reja. FOLonline nga buri [...]
Kumtesë e policisë lidhur me konfiskimin e drogës në Tërrnoc

Kumtesë e policisë lidhur me konfiskimin e drogës në Tërrnoc

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Vranjë dhe Bujanoc konfiskuan 70 kilogramë lëndë që dyshohet se është marihuanë dhe arrestuan S. [...]
Zjarr tek deponia në Preshevë, ftohet SHPSJ

Zjarr tek deponia në Preshevë, ftohet SHPSJ

Njoftim i komunës së Preshevës: Pas paralajmërimeve të autoriteteve të NP Moravica ditë më parë, për një situatë kaosi të trashëguar brenda dep [...]
Arrestohet i dyshuari për alarm të rrejshëm të bombës në Tërrnoc

Arrestohet i dyshuari për alarm të rrejshëm të bombës në Tërrnoc

„Pjesëtarët e MPB-së, Stacionit Policor në Bujanoc, kanë arrestuar Z. K. nga Bujanoci për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar se ka kryer ve [...]
Alarme për bomba në shkolla gjithandej, por edhe në institucione tjera…

Alarme për bomba në shkolla gjithandej, por edhe në institucione tjera…

Vala e alarmeve për bomba në objektet shkollore ka përfshirë sot tërë Serbinë. Numri i objekteve të cilat janë evakuar është i lartë ndërsa kan [...]
Pushkë automatike në varrezat e Bujanocit

Pushkë automatike në varrezat e Bujanocit

"Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Drejtorisë së Policisë Kriminale, në bashkëpunim me Dre [...]
Plaçkitje dhe të shtëna me armë në Breznicë të Bujanocit

Plaçkitje dhe të shtëna me armë në Breznicë të Bujanocit

Grabitës të armatosur dhe të maskuar kanë sulmuar të dielën (më 22 maj) një kazino në fshatin Breznicë të Bujanocit  me ç’rast kanë plaçkitur 400. [...]
Alarme për bomba edhe në shkollat e Bujanocit dhe Preshevës

Alarme për bomba edhe në shkollat e Bujanocit dhe Preshevës

Sindromi i paraqitjeve anonime për vendosje të bombave, ditën e sotme ka përfshirë edhe shkollat në komunën e Bujanocit dhe Presehvës. Alarm të [...]
Bujanoci pranë katastrofës ambientale, deponia përsëri po digjet (foto&video)

Bujanoci pranë katastrofës ambientale, deponia përsëri po digjet (foto&video)

Deponia e qytetit në Bujanoc edhe sonte është përfshirë nga flakët. Tashmë shtrëngatat e tymit kanë nisur të mbulojnë qytetin derisa ka fil [...]
1 2 3 4 10 / 33 POSTS