Category: Kronikë

1 2 3 4 10 / 40 POSTS
PLP: Gruaja nga Presheva dyshohet se ka vdekur si pasojë e pakujdesisë mjekësore

PLP: Gruaja nga Presheva dyshohet se ka vdekur si pasojë e pakujdesisë mjekësore

(Foto ilustrim) Prokuroria e Lartë Publike (PLP) në Vranjë të enjten ka dërguar një komunikatë për media lidhur me vdekjen e një gruaje në lind [...]
Në spitalin e Vranjës ndërron jetë gjatë lindjes gruaja nga Presheva, fëmiu mbetet në jëtë

Në spitalin e Vranjës ndërron jetë gjatë lindjes gruaja nga Presheva, fëmiu mbetet në jëtë

Një grua 37 vjeçe nga rrethina e Preshevës ka ndërruar jetë gjatë lindjes në spitalin e Preshevës ndërsa fëmiu i posalindur ka arritur të mbetet n [...]
Humb jetën fëmiu tre vjeçar në Preshevë, ngulfatet në pishinë

Humb jetën fëmiu tre vjeçar në Preshevë, ngulfatet në pishinë

( foto ilustrim) Një fëmijë i moshës tre vjeçare ka humbur jetën sot në Preshevë, pasi kishte rënë në pishinën e cila ndodhej në oborrin e shtëpis [...]
Në këtë BMW ndodheshin 15 persona, tre humbën jetën, 12 u lënduan

Në këtë BMW ndodheshin 15 persona, tre humbën jetën, 12 u lënduan

Në magjistralen Preshevë -Bujanoc, afër fshatit Geraj, tre persona kanë humbur jetën, ndërsa 12 të tjerë janë lënduar pasi vetura “BM2” doli nga r [...]
Aksident i lehtë komunikacioni në Tërnoc

Aksident i lehtë komunikacioni në Tërnoc

Para pak çastave, përballë varrezave në Tërrnoc, ka ndodhur një aksident komunikacioni midis dy veturave, raporton FOLonline. Përveç dëmeve të [...]
Arifi në gjykatë për vendosjen e flamurit

Arifi në gjykatë për vendosjen e flamurit

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka njoftuar sot se  ka marrë ftesë nga gjykata për kundërvajtje për shkak të vendosjes së flamuri [...]
Arrestohen përgjegjësit e “Komunalisë”

Arrestohen përgjegjësit e “Komunalisë”

"Me urdhër të Departamentit të Posaçëm për Luftimin e Korrupsionit të Prokurorisë së Lartë në Nish dhe në vazhdim të aksionit të përgjit [...]
Nuk arriti t’i mbijetojë plagëve të zjarrit- ndërron jetë gruaja nga Tërrnoci

Nuk arriti t’i mbijetojë plagëve të zjarrit- ndërron jetë gruaja nga Tërrnoci

( foto e të djerës: Tërnoci i madh-info, FB) Zjarri i cili përfshiu dy ditë më parë një shtëpi në Tërrnoc, doli të përfundojë me fatalitet. [...]
Gjithçka që dihet deri më tash për djegien e shtëpisë në Tërnoc, zjarri fillimisht kishte shpërthyer në ballkon

Gjithçka që dihet deri më tash për djegien e shtëpisë në Tërnoc, zjarri fillimisht kishte shpërthyer në ballkon

Pak orë pas zjarrit i cili kaploi një shtëpi në lagjen e strukarve në Tërrnoc, kanë filluar të zbardhen disa detaje të reja. FOLonline nga buri [...]
Kumtesë e policisë lidhur me konfiskimin e drogës në Tërrnoc

Kumtesë e policisë lidhur me konfiskimin e drogës në Tërrnoc

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Vranjë dhe Bujanoc konfiskuan 70 kilogramë lëndë që dyshohet se është marihuanë dhe arrestuan S. [...]
1 2 3 4 10 / 40 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615