HomeSport

Publikohet orari i Ligës Rajonale për Rrethin e Pçinjës, shikoni me kë ndeshet Tërnoci

Lidhja Rajonale e Futbollit për rrethin e Pçinjës u ka dërguar sot klubeve orarin e ndeshjeve për sezonin e ri të garave 2020/21. Kësaj here në k

Zgjedhjet 2020
Në tre ditët e fundit, tre raste të reja me Koronë në Bujanoc
Ekskluzive: Strukturat shtetërore të intelegjencës shtojnë prezencën në Bujanoc, kanë edhe të preferuarit e tyre për zgjedhje

Lidhja Rajonale e Futbollit për rrethin e Pçinjës u ka dërguar sot klubeve orarin e ndeshjeve për sezonin e ri të garave 2020/21.
Kësaj here në kampionatin rajonal do të marrin pjesë gjithësejt 11 skuadra, raporton FOLonline.
Do theksuar se për dallim nga sezonet tjera disa ekipe kanë hequr dorë nga garat për shkak të problemeve finansiare.
Në kuadër të kësaj Lige do të bëjnë pjesë dy ekipe shqiptare, KF „ Tërnoci „ dhe KF „ Lugina „
Tërnoci ndeshjen e parë do ta zhvilloj si vendas kundër Pavllovcit më 13 shtator, duke filluar nga ora 15.30.
Në të njejtin orar ekipi i Luginës pret në fushë të vet ekipin e Juzhna Pruga.

Orarin e sezonit vjeshtor të kompletuar e gjeni këtu:

Rezultati Pčinjske okružne lige 2020/2021

COMMENTS