Category: Sport

1 2 3 7 10 / 68 POSTS
Pesë gola në rrjetën kundërshtare dhe lojë e dominuar në tërësi

Pesë gola në rrjetën kundërshtare dhe lojë e dominuar në tërësi

Tërnoci-Vranjska Banja 5-2 (3-1) Golat: Shpëtim Asani ‘2, Gentrit Ebibi ’25, Veton Zeqiri ’31 dhe 75, Kadrush Fetai “86   Futbollist [...]
KF Tërnoci favorit apsolut në ndeshjen e nesërme

KF Tërnoci favorit apsolut në ndeshjen e nesërme

Futbollistët e KF Tërnoci në kuadër të xhiros së 5-të të Ligës Zona „Jug“, nesër në terren të vet do të presin KF Vranjska Banja nga vendbanimi i [...]
TËRNOCI STARTON ME FITORE

TËRNOCI STARTON ME FITORE

Tërnoci-Çekmin 3-1 (2-1) Het-trik i Veton Zeqirit, golat në min.21,23,67 Futbollistët e Tërnocit në mënyrë të shkëlqyeshme e kanë nisur sot [...]
“Agallarët” tubohen “Te centralla”, pastaj nisen drejt stadiumit

“Agallarët” tubohen “Te centralla”, pastaj nisen drejt stadiumit

Tifozëria e zjarrtë e KF „Tërnoci“ me padurim është duke e pritur ndeshjen e sotme e cila edhe hap kampionatin në Ligën Zonale „Jugu“. Kështu q [...]
Zyrtare! Shqiprim Taipi është futbollist i Kukësit

Zyrtare! Shqiprim Taipi është futbollist i Kukësit

✍🏻 Futboll Klub Kukesi njofton se mesfushori Shqiprim Taipi eshte zyrtarisht futbollist i skuadres sone! Futbollisti 24-vjecar ka firmosur diten e [...]
Taipi largohet nga Skënderbeu

Taipi largohet nga Skënderbeu

Skënderbeu humbet një nga lojtarët kryesorë të sezoneve të fundit. Mesfushori Shqiprim Taipi nga Tërnoci nuk do të jetë më pjesë e bardhekuqve për s [...]
Drejtuesit e Lidhjes së Sporteve të Serbisë vizitojnë Bujanocin

Drejtuesit e Lidhjes së Sporteve të Serbisë vizitojnë Bujanocin

Drejtuesit e Lidhjes së Sporteve të Serbisë, kryetari, Davor Shtefenek, dhe sekretari i përgjithshëm, Goran Marinkoviq, kanë qëndruar sot në Bujan [...]
Kamberi: Se kështu e bëjnë kampionët

Kamberi: Se kështu e bëjnë kampionët

Nuk kanë të ndalur urimet pas fitores së boksierit tërrnocas Shefat Isufi ndaj kubanezit, Marin. Përgëzimi i rradhës vie nga deputeti popullor, [...]
Arifi në ring me Shefatin

Arifi në ring me Shefatin

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, nuk ka hezituar të ngjitet sonte në ring për të festuar së bashku me boksierin, Shefat Isufi, pasi k [...]
Bashkëvendasit në mbështetje të Shefatit në Beograd, në mesin e tyre edhe kryetari Arifi

Bashkëvendasit në mbështetje të Shefatit në Beograd, në mesin e tyre edhe kryetari Arifi

Foto: Kryetari Arifi në mbështetje të Shefat Isufit Sonte në Beograd, boksieri shqiptar nga Tërnoci, Shefat Isufi, do të ndeshet me kubanezin, [...]
1 2 3 7 10 / 68 POSTS