Category: Sport

1 2 3 10 10 / 98 POSTS
Kategoritë e reja të KF Tërnoci shënojnë fitore

Kategoritë e reja të KF Tërnoci shënojnë fitore

U 15: Tërnoci- Vllasina 4:1 Golat: Majlin Mustafa 2x, Leon Sulejmani 1x, Altin Sulejmani 1x U 13: Tërnoci-Vllasina 3:1 Golat: Altrim Asan [...]
Ku ndodhet Tërnoci e ku Lugina ? Këtë vikend fillon sezoni pranveror në Ligën Rajonale në Futboll

Ku ndodhet Tërnoci e ku Lugina ? Këtë vikend fillon sezoni pranveror në Ligën Rajonale në Futboll

Këtë vikend starton pjesa pranverore e Ligës Rajonale në futboll, shkruan FOLonline. Pas sezonit vjeshtor, Tërnoci ndodhet në pozitën e tretë n [...]
Talentja e futbollit Elda Nuredini ftohet në Përfaqësuesen e Kosovës

Talentja e futbollit Elda Nuredini ftohet në Përfaqësuesen e Kosovës

Futbollistja e gruposhave të reja, Elda Nuredini, nga fshati Osllarë i Bujanocit, ka marrë ftesë nga Përfaqësuesja e Kosovës në futboll për katego [...]
Kryetari Shqiprim Arifi si futbollist, luan në ndeshje miqësore dhe uron KF Lugina për titullin kampion

Kryetari Shqiprim Arifi si futbollist, luan në ndeshje miqësore dhe uron KF Lugina për titullin kampion

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka luajtur sot aktivisht në një ndeshje miqësore në futboll për nder të shpalljes kampion të KF L [...]
Përfundon kampionati në të gjitha kategoritë, pionierët e KF Tërnoci më të sukseshëm se seniorët dhe fatosat (tabelat)

Përfundon kampionati në të gjitha kategoritë, pionierët e KF Tërnoci më të sukseshëm se seniorët dhe fatosat (tabelat)

Ka përfunduar edicioni 2021/2022 në të gjitha ligat dhe në të gjitha kategoritë ku organizator i garave ishte Federata e Futbollit të Serbisë Lind [...]
Futboll: KF TËRNOCI-VETERANËT E KF TËRNOCI (VIDEO)

Futboll: KF TËRNOCI-VETERANËT E KF TËRNOCI (VIDEO)

Në kuadër të "Ditëve të Komandant Lleshit" është zhvilluar ndeshje futbolli midis KF Tërrnoci dhe Veteranëve të këtij klubi. Kujtojmë se Ridvan [...]
MYSAFIRËT NGA PROKUPLA NDESHJEN NË TËRRNOC E KANË „PËR JETË A VDEKJE“

MYSAFIRËT NGA PROKUPLA NDESHJEN NË TËRRNOC E KANË „PËR JETË A VDEKJE“

Ekipi Topliçanin nga Prokupla, nesër në Tërrnoc ka imperativ fitoren, sepse me tre pikë kalon në pozitën e parë dhe me shumë gjasa mbetet një hap [...]
BSK kalon në Ligën e Dytë të futsallit

BSK kalon në Ligën e Dytë të futsallit

Klubi i Futsallit BSK nga Bujanoci ka arritur të inkuadrohet në Ligën e Dytë të futsallit në Serbi. Gëzimin për këtë sukses nuk e kanë fshehur [...]
Tërnoci shkon për fitore në Medvegjë

Tërnoci shkon për fitore në Medvegjë

Në kuadër të xhiros së 18 të kampionatit, në kuadër të Ligës zonale „Jugu“, futbollistët e Tërnocit do të udhëtojnë drejt Medvegjës ku do të ndesh [...]
Tërnoci synon tre pikë në ndeshjen e parë para publikut vendës

Tërnoci synon tre pikë në ndeshjen e parë para publikut vendës

Pas fitores si mysafirë në hapje të sezonit pranveror ndaj Çekminit, futbollistët e Tërnocit do të zhvillojnë ndeshjen e parë para publikut vendës [...]
1 2 3 10 10 / 98 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615