HomeAktuale

Përmbyllet manifestimi “Ditët e Jonuz Musliut” (video)

Me homazhe dhe me akademi përkujtimore është përmbyllur manifestimi "Ditët e Jonuz Musliut". Musliu ndêrroi jetë gjashtë vjet më herët pas një

Pajaziti: Mustafa i KKSH-së të sqarojë deklaratën e ministres Çomiq ose të dorëhiqet
Ja vendi ku do të zgjedhen institucionet e reja lokale
Shkurtimi i buxhetit për KKSH-në, reagon Bislimi

Me homazhe dhe me akademi përkujtimore është përmbyllur manifestimi “Ditët e Jonuz Musliut”.

Musliu ndêrroi jetë gjashtë vjet më herët pas një sëmundje të rëndë.

I ndjeri ishte i burgosur politik, luftëtar i UÇK-së dhe UÇPMB-së, duke qenë edhe kryetar i Këshillit Politik të saj.

Ishte kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit dhe kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar.

Poashtu ishte themelues i Lëvizjes së Progresit Demokratik.

Pamje nga homazhet:

Pamje nga akademia përkujtimore:

COMMENTS