HomeSport

Njihuni me talentin nga Lugina e Preshevës që luan në futbollin kosovar

Bashkimi Koretin po kandidon fuqishëm për të arritur inkuadrimin në Ligën e Parë. Skuadra nga Kamenica nuk është kursyer me prurje të futbollis

Musliu pritet në Bashkinë e Gjirokastrës
Nënshtrimi i politikanëve shqiptarë të Luginës ndaj pushtetit të Vuçiqit
PD, PVD dhe LPD me marrëveshje për koalicion paszgjedhor në Bujanoc (dokument)

Bashkimi Koretin po kandidon fuqishëm për të arritur inkuadrimin në Ligën e Parë.

Skuadra nga Kamenica nuk është kursyer me prurje të futbollistëve për t’i siguruar trajnerit, Faruk Statovci ekipin më të mirë të mundshëm për të arritur synimet, shkruan Gazeta Olle.

Këtë sezon për koretinasit po paraqitet me shumë sukses në fushë edhe talenti 19 vjeçar nga Bujanovci, Riza Haliti

Haliti realizoi madje golin e fitores në ndeshjen e fundit të skuadrës, duke i siguruar kështu atyre tre pikët e rradhës dhe triumfin kundër FC Sharrit./GazetaOlle/

COMMENTS