HomeNë fokus

Ministri Selim Selimi takon kryetarin e KKSH-së

Ministri kosovar i drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa me bashkëpunëtorë. Përmes postimi

Rezultatet preliminare në Bujanoc me numrin e mandateve të fituara
Ashpërsohen masat: Mbyllen tregjet në Bujanoc
Shkolla e Mesme „ Sezai Surroi „ me njoftim të rëndësishëm për nxënësit


Ministri kosovar i drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa me bashkëpunëtorë.
Përmes postimit në Facebook, ministri Selimi ka theksuar se rasti i fundit me flamurin kombëtar paraqet pengesë edhe në dialogun Kosovë-Serbi.
„ Serbia duhet ta kuptojë se ekzistenca e shqiptarëve në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë është e pashmangshme „, është shprehur Selimi, transmeton FOLonline.
Në takimin e sotëm krah Selimit ishte edhe këshilltari i tij Namim Ramizi me prejardhje nga Tërnoci.
Kujtojmë se Selim Selimi është me prejardhje nga Presheva.

Postimi i ministrit Selimi:

Në takim sot prita Ragmi Mustafën, kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Bujanoc, ndaj të cilit Gjykata e…

Gepostet von Selim Selimi am Montag, 14. September 2020

COMMENTS