HomeAktuale

Levent Qazimi: Do të vazhdoj rrugën e babait, ai e deshi shumë rininë

I pari i Listës së Alternativës për Ndryshim në Bujanoc, Levent Qazimi, përmes një postimi në facebook, ka treguar për arsyet e kyçjes së tij në pol

Babë e bijë nga Tërnoci zgjidhen deputet në Zvicër
“Buja” dhe grupi e “shkatërrojnë” BSK-në (foto&video)
Kryediplomatja Haradinaj takon deputetin Kamberi


I pari i Listës së Alternativës për Ndryshim në Bujanoc, Levent Qazimi, përmes një postimi në facebook, ka treguar për arsyet e kyçjes së tij në politikë, e sidomos në APN, shkruan FOLonline.com.
Qazimi, i cili është i biri i Ridvan Qazimit- komandant Lleshit, është shprehur se ndër arsyet e përfshirjes së tij në politikë është stagnimi i proceseve dhe mos-unifikimi në Luginë e veçmas në Bujanoc për vite me rradhë.
Për inkuadrimin në APN, ai ka thënë se kjo është parti e cila i jep hapsirë të rinjëve, mu ashtu siç u jepte dhe i donte Ridvan Qazimi.
Nga ana tjetër, për rreshtimin e Levent Qazimit në APN ka pasur shumë reagime pozitive, transmeton FOLonline.
“ Siç u rreshtuam pas babait tënd që e kishim komandant, do të rreshtohemi edhe pas ty “, ishin fjalët e bashkëpunëtorit të Lleshit, Zeqirja Muratit-Badi, i cili ishte protagonist i mini- dokumentarit “ Momentet e fundit të komandantit “ të shfaqur ditë më parë.
Më poshtë ju sjellim postimin e plotë të Qazimit dhe reagimin e Muratit:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1140544872956064&id=100010016850025

 

COMMENTS