HomeSport

Ditë e mirë për KF “ Tërnoci “, dyja kategoritë mposhtin KF “ Lugina “

Fatosat e KF " Tërnoci " Futbollistët e dyja kategorive të reja të KF „ Tërnoci „ janë treguar sot më të suksesshëm ndaj bashkëmoshatarëve të t

Nevzad Lutfiu kandidat i LPD-së për kryetar të KKSH-së
Musliu kujton ditën e çlrimit të Kosovës
Në Bujanoc garojnë 9 lista zgjedhore, për 41 këshilltarë konkurojnë 308 kandidatë

Fatosat e KF ” Tërnoci “

Futbollistët e dyja kategorive të reja të KF „ Tërnoci „ janë treguar sot më të suksesshëm ndaj bashkëmoshatarëve të tyre nga KF „ Lugina „.
Në ndeshjën e parë, grupmosha e Fatosave të Tërnocit e ka fituar ndeshjen me rezultat të thellë prej 5:2.
Në këtë ndeshje het-trik ka shënuar Andi Xhelili, ndërsa nga një gol kanë shënuar Omer Muharremi dhe Eldi Rashiti.

Golashënuesi i trefisht: Andi Xhelili

Edhe në ndeshjen tjetër, në grupmoshat e pionerëve, Liga e Dytë, Grupi Jug, tërnocasit fituan me rezultat të thellë 4:0 ndaj KF „ Luginës „.

COMMENTS