HomePolitikë

PVD shënon 30 vjetorin e themelimit

Partia për Veprim Demokratik- PVD ka shënuar sot 30 vjetorin e themelimit të saj, shkruan FOLonline. Në një komunikatë të këtij subjekti politik të

Mustafa: Të nis dialogu për zbatimin e „Planit 7 pikësh“
Nesër në Preshevë fillojnë ” Ditët e Komedisë Shqiptare “
Ambasadori i Zvicrês në KKSH


Partia për Veprim Demokratik- PVD ka shënuar sot 30 vjetorin e themelimit të saj, shkruan FOLonline.
Në një komunikatë të këtij subjekti politik të nënshkruar nga kryetari, Shaip Kamberi, në pika të shkurtëra përshkruhet rrugëtimi i subjektit më të vjetër politik të shqiptarëve të Luginës që nga rënia e komunizmit dhe lindja e sistemit pluralist.


Poashtu, gjatë ditës së sotme nuk kanë munguar as edhe urimet e anëtarëve, aktivistëve dhe simpatizantëve të kësaj force politike.

GËZUAR 30 VJETORIN Partia për Veprim DemokratikPas komunizmit, subjekti i parë politik që organizoi shqiptarët në…

Gepostet von Partia për Veprim Demokratik am Sonntag, 23. August 2020

COMMENTS