HomeSport

Bujanoci qendër e Mini Basketit

Basketbollistë e basketbolliste nga klubet Elita dhe OKK Play, entuziastë të këtij sporti nga Enti Parashkollor „Gëzimi Ynë, nxënës të shkollave f

Pajaziti: Lugina do të ketë gjithnjë përkrahjen e Kosovës
Zgjedhjet më 14 ose 21 qershor
Mustafa takon kryeministrin Kurti

Basketbollistë e basketbolliste nga klubet Elita dhe OKK Play, entuziastë të këtij sporti nga Enti Parashkollor „Gëzimi Ynë, nxënës të shkollave fillore dhe prindër, kishin mbushur sot sheshin e qytetit në Bujanoc për nderë të hapjes së Festivalit të 12-të Ndërkombëtar të Mini Basketit.

Përveç simbolikave që i përkasin këtij sporti, më të vegjëlit u pajisën me medale nga organizatorët.

Natyrisht se nuk mungoi as prezenca e kryetarit të komunës, Nagip Arifi.

Postimi i kryetarit Arifi lidhur me këtë event:

Sot në sheshin e qytetit, në mesin e shumë fëmijëve sportdashës, hapëm zyrtarisht Festivalin e 12-të Ndërkombëtar të Mini Basketit.

Gjatë tri ditëve Bujanoci do të jetë epiqendra e basketbollistëve të vegjël, të cilët do të garojnë dhe shoqërohen mes vete.

Komuna e Bujanocit edhe këtë vit ka ndihmuar në organizimin e këtij eventi dhe do të vazhdojë që edhe në ardhmen të mbështes organizime të këtilla.

COMMENTS


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615