HomeKronikë

Aksident në hyrje të Tërnocit, një person i lënduar (foto&video)

Para pak çastesh në hyrje të Tërnocit ka ndodhur një aksident në komunikacion me ç’rast një person ka marrë lëndime trupore, raporton FOLonline ng

Musliu pjesëmarrës i shënimit të përvjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit
Pushkë automatike në varrezat e Bujanocit
Komunalia u del në ndihmë bujqëve të Osllarës

Para pak çastesh në hyrje të Tërnocit ka ndodhur një aksident në komunikacion me ç’rast një person ka marrë lëndime trupore, raporton FOLonline nga vendi i ngjarjes.

“Deri tek aksidenti erdhi kur ngasësi humbi kontrollën mbi veturën e tij si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë dhe goditi murin e një shtëpie buzë rrugës”, i thanë mediumit policët e komunikacionit të cilët po bënin ekspertizën në vendgjarje.

Ngasësi në ato çaste ndodhej i vetëm në veturë të tipit “Golf 4” me targa të Bujanocit.

 

Të afërmit e të vet-aksidenturit thanë për FOLonline se personi i lënduar është nga Tërnoci dhe është i lindur të vitin 1998.

Të njejtat burime theksuan se si rrjedhojë e aksidentit i lënduari është transportuar për në repartin e emergjencës në Bujanoc ndërsa më pas për në spitalin e Vranjës.

Raportohet se gjendja shëndetësore e të lënduarit është stabile dhe ndodhet jashta çdo rreziku për jetë.

Në anën tjetër, shiç shihet edhe në pamje, vetura ka pësuar dëme të mëdha.

 

COMMENTS