HomeAktuale

Si raportuan mediat tjera për rastin e kërcënimeve ndaj redaktorit të FOLonline

Si raportuan mediat tjera për rastin e kërcënimeve ndaj redaktorit të FOLonline Kërcënimi ndaj familjes së redaktorit të FOLonmine, Jeton Ismaili, ka

Pa kovid çertifikata, mbajtja e maskave vetëm rekomandim
Urimet për Bajram nga “baushtellat” e Gjermanisë
Pajaziti: PVD dhe PD po demaskohen

Si raportuan mediat tjera për rastin e kërcënimeve ndaj redaktorit të FOLonline
Kërcënimi ndaj familjes së redaktorit të FOLonmine, Jeton Ismaili, ka zgjuar reagime të shumta në rajonin tonë dhe më gjërë.
Poashtu edhe mediat tjera i kanë dhënë vëmendje të veçant kësaj ngjarje.
Të gjitha mediat e kanë gjykuar rastin në fjalë duke kërkuar që kryesit e veprave të marrin dënimin e merituar.
Përveç reagimeve, drejtuesi i FOLonline, Jeton Ismaili, ka pranuar me qindra telefonata dhe mesazhe në formë solidarizimi dhe mbështetje në rrugën e informimit të drejtë dhe të paanshëm të opinionit.
Për tërë këtë mbështetje, FOLonline shpreh falenderime të posaçme ndaj të gjithëve.
Në vazhdim ju sjellim vetëm disa linqe si raportuan mediat tjera për rastin e kërcënimeve ndaj Ismailit dhe familjes së tij.

 

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3514357/otac-i-sin-osumnjiceni-zbog-pretnji-medijima-otisli-do-kuce-urednika-bujanovackog-portala-pa-pretili-njegovoj-zeni

Krivične prijave zbog pretnji preko Fejsbuka

https://www.facebook.com/221489508030316/posts/1528330847346169/

 

Gepostet von rtvpresheva.com am Donnerstag, 13. August 2020

https://www.vranjenews.rs/news/krivične-prijave-protiv-osoba-koje-su-pretile-porodici-novinara-ismilija

Krivična prijava protiv napadača na novinara i njegovu porodicu

Nove krivične prijave zbog pretnji novinaru Ismailiju preko interneta

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3117937308329075&id=100003385084638

Kërcënohet gazetari Jeton Ismaili

Gepostet von Lugina Press am Donnerstag, 13. August 2020

Përmes një komunikate të hapur, Bujanoci.Net kërkon nga institucionet e drejtësisë që t’i hetojnë motivet e sulmit ndaj familjes së kryeredaktorit të portalit FolOnline.

Gepostet von Bujanoci.Net am Donnerstag, 13. August 2020

COMMENTS