HomeSport

Zbulohet murali për Dragan Stojkoviq Piksi

Në stadiumin e KF Radnik në Surdulicë është zbuluar murali për Dragan Stojkoviq Piksin, përzgjedhësin e kombëtares së Serbisë në futboll. Preze

MUSTAFI: KONTESTIMIT TË NUMRIT SHQIPTARËVE PO I VIE FUNDI
Mustafa: Ky vit shkollor me libra në gjuhën shqipe
Ambasadori i Serbisë në Bullgari: Qytetari i  Serbisë nga Presheva në gjendje të mirë

Në stadiumin e KF Radnik në Surdulicë është zbuluar murali për Dragan Stojkoviq Piksin, përzgjedhësin e kombëtares së Serbisë në futboll.

Prezent në këtë event ishte vet seleksionuesi Stojkoviq i shoqëruar nga ministri, Novica Tonçev.

“Nuk e di a e kam merituar gjithë këtë respekt por kjo është një ditë e veçant për mua.

Shpresoj se kombëtarja edhe në të ardhmen do të sjell rezultate të mira “, u shpreh Stojkoviq.

Ministri për komunat e pazhvilluara, Novica Tonçev, tha se seleksionuesi Stojkoviq të paktën ka merituar një respekt të këtillë.

“Ka krijuar një ekip të fuqishëm i cili nuk u ka frikën askujt”, tha Tonçev.

Drejtori i KF Radnik, Stanisllav Tonçiq i dhuroi një fanelë të skuadrës së tij seleksionuesit Stojkoviq.

“Shpresojmë se nga Katari të ktheheni me këtë kupë në duar të cilën po e mbanë Maradona”, theksoi Tonçev.

Në muralin e vendosur në stadiumin e Surdulicës është fotografia e kapitenit Dragan Stojkoviq në fanelën e ish-Jugosllavisë dhe e legjëndës së Argjentinës dhe mbarë rruzullit tokësorë, Diego Armando Maradona.

 

COMMENTS