HomeAktuale

Salihi i PD-së godet, Rexhepi i PVD-së bënë thirrje për unitet

22 maj-21 qershor. Një ditë më pak se fiks një muaj deri tek dita e mbajtjes së zgjedhjeve. Subjektet politike shqiptare në komunë të Bujanocit vet

Arifi nis turneun në Zvicër, takime me diasporën
Musliu përkujton dëshmorin Fatmir Ibishi
Pajaziti: Arifi përmes Facebookut po tenton të zhvendos vëmendjen nga problemet


22 maj-21 qershor. Një ditë më pak se fiks një muaj deri tek dita e mbajtjes së zgjedhjeve.
Subjektet politike shqiptare në komunë të Bujanocit vetëm se kanë filluar fushatën, por aktivitetet më shumë i kanë shtrirë në rrjetin social Facebook se sa në terren, shkruan Folonline.com.
Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Sali Salihi, ka qenë mjaft i ashpër në postimin e tij të fundit duke drejtuar një sërë kritikash ndaj pushtetit lokal.
Ai i ka bërë thirrje, për siç është shprehur, kujdes, ngase „ sa më afër zgjedhjeve aq më tepër opinioni po tentohet të manipulohet“.
Nga ana tjetër, i nominuari i Partisë për Veprim Demokratik për kryetar të Bujanocit, Driton Rexhepi, ka përdorur një gjuhë më të butë.
Ai ka bërë thirrje për bashkim të potencialeve të rinisë për të bashkërenduar veprimet për Bujanocin më të mirë.
„ Vetëm kështu bashkë mundemi“, ka shkruar Rexhepi.
Më poshtë mund t’i lexoni postimet e Salihit dhe Rexhepit pa ndërhyrje:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10157288749743317&id=668713316

Bashkë mundemi#bashkëmundemi të zvoglojmë përçarjet, të shtojmë mirëkuptimin, të rrisim rrespektin dhe të ngrisim…

Gepostet von Driton Rexhepi am Freitag, 22. Mai 2020

COMMENTS