HomeAktuale

Shefi i Zyres Ndërlidhëse të Kosovës qëndroi në Bujanoc

Në Bujanoc, sot ka qëndruar shefi i Zyres Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Jetish Jashari. Ai ka takuar përfaqësuesit institucional të cilët vizitë

Nesër përsëritja e zgjedhjeve parlamentare në 9 vendvotime në Bujanoc, liderët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive
Gent Cakaj: Serbia po kryen spastrim etnik “të maskuar” të shqiptarëve në Luginë
Propozimi i “Gipës”: Mural për kampionin Shefat Isufi

Në Bujanoc, sot ka qëndruar shefi i Zyres Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Jetish Jashari.

Ai ka takuar përfaqësuesit institucional të cilët vizitën e pasqyruan përmes postimeve në Facebook.

Nagip Arifi-kryetar i Bujanocit

Sot, mirëprita shefin e Zyrën Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd Jetish Jasharin me bashkëpuntorin e tij Fatmir Haxhollin.

Edhe kësaj here shtjelluam temat që kanë të bëjnë me situatën politike, ekonomike dhe të sigurisë në Bujanoc dhe rajon.

Enver Ramadani- kryetar i Kuvendit Komunal

Takim vëllazëror me Jetish Jasharin përfaqësues në zyrën ndërlidhëse të Kosovës në Beograd.

Angazhimi dhe përkujdesi i qeverisë së Kosovës për qytetarët e Luginës do të vazhdojë.

Lugina e Preshevës ka nevojë më shumë se kurrë për kujdesin nga qeveria e Kosovës!

#Bashkëmundemi

 

 

Shqiprim Musliu, zv/ kryetar i komunës

Me ambasadorin e zyrës së Kosovës në Beograd z.Jetish Jasharin si dhe bashkëpuntorin e tij z.Fatmir Haxhollin u takuam sot gjatë vizitës së tyre në Komunën e Bujanocit ku bashkëbiseduam për zgjidhjen e shumë problematikave që po i prekin drejtpërdrejt qytetarët tanë por edhe për proceset që i kemi përpara.

COMMENTS