HomeSport

Preshevari Shpejtim Arifi trajner i kampionit U15 në futboll në Iran dhe komentator TV Show futbolli

Preshevari Shpejtim Arifi, tani si trajneri i kampionit në futboll U15 në Iran ka filluar edhe komentimin e ndeshjeve të kombëtares së Irani

Binjakëzimi me Gjirokastrën, Veliaj qytetar nderi, vazhdim mandati për drejtorët
Konkurs për personat me nevoja të veçanta
Shtyhet seanca konstituive e Kuvendit Komunal, subjektet shqiptare në tentimin e fundit për koalicion

Preshevari Shpejtim Arifi, tani si trajneri i kampionit në futboll U15 në Iran ka filluar edhe komentimin e ndeshjeve të kombëtares së Iranit dhe ato të kampionatit në emision tv Show special i cili tashmë është ndër më të shikuarit që quhet “Footbal show 11”.

Linku në instagram i Show kliko këtu

Së bashku me legjendat e futbollit iranian Khodadad Azizi, Ali Karimi, Andranik Teymourian dhe Mojtaba Jabbari, është mbushur edhe qyteti me billboarde në të cilën gjendet edhe preshevari Shpejtim Arifi.

Arifi ka qenë sulmues i ekipit Perspolis në të cilën ka luajtur me vite të tëra ndërsa sot punon si trajner i U15 në Iran, ndërsa ekipi Perspolis në 5 vitet e fundit është kampion në Iran.

COMMENTS