HomeSport

Përfundon kampionati në të gjitha kategoritë, pionierët e KF Tërnoci më të sukseshëm se seniorët dhe fatosat (tabelat)

Ka përfunduar edicioni 2021/2022 në të gjitha ligat dhe në të gjitha kategoritë ku organizator i garave ishte Federata e Futbollit të Serbisë Lind

MUSTAFA: GRATË E LUGINËS PËRBALLEN ME PAMUNDËSI TË PAMERITUARA
Mungesë kuorumi: Ndërpritet seanca e KK të Bujanocit
Ja sa mjete u tubuan për KF “ Tërnoci “ dhe kush nga sa i dhuroi

Ka përfunduar edicioni 2021/2022 në të gjitha ligat dhe në të gjitha kategoritë ku organizator i garave ishte Federata e Futbollit të Serbisë Lindore-FSRIS.

Në të trija kategoritë, seniorët, pionierët dhe fatosat, KF Tërnoci nga ky kampionat u nda me sukses mesatar.

Ekipi i parë i cili garon në ligën „zona jugu“ në xhiron e fundit ishte i lirë ndërsa kampionatin e ka përfunduar në pozitën e 9, me 10 fitore, 6 barazime dhe 10 humbje.

Kampion i ligës është shpallur ekipi Topliçanin nga Prokupla dhe sezonin e ardhshëm do të bëjë gara në Ligën Serbe „Lindje“.

Nga liga kanë rënë Çekmin, Moravac, Vranjska Banja dhe Polet.

Tabela përfundimtare:

Në kategorinë e fatosave(U13), KF Tërnoci i cili garon në Ligën e Dyt-Jugu, kampionatin poashtu e ka mbyllur në vendin e 9.

Tabela përfundimtare:

Ndërsa pionierët(U15) e KF Tërnoci që garojnë poashtu në Ligën e Dytë-Jugu kampionatin e kanë mbyllur në vendin e 7, me 17 fitore, 6 barazime dhe 9 humbje.

Tabela përfundimtare:

Edicioni 2022/2023 në të gjitha kategoritë fillon në pjesën e dytë të muajit gusht.

 

 

 

 

COMMENTS


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615