HomeSport

Mlladosti kthehet me 11 copa në Bosilegrad

Vërtetë është e tepërt të shkruhet për ndeshjen e sotme kur rezultati flet vet. Tërnoci ka dërmuar ekipin mysafir nga Bosilegradi duke e përcjellur

Bujanoci-memorandum bashkëpunimi me dy organizata ndërkombëtare
Levent Qazimi: Do të vazhdoj rrugën e babait, ai e deshi shumë rininë
Ministri Cakaj ngre një axhendë të munguar shtetërore për Luginën e Preshevës


Vërtetë është e tepërt të shkruhet për ndeshjen e sotme kur rezultati flet vet.
Tërnoci ka dërmuar ekipin mysafir nga Bosilegradi duke e përcjellur me plotë 11 gola.
„Agallarët“ edhe sot dëshmuan se janë pa konkurencë në këtë Ligë dhe se të gjithë kundershtarët janë një kafshatë e lehtë për ta.
Në pjesën e dytë kushtet e lojës u vështirësuan paksa për shkak të shiut, por as reshjet atmosferike nuk i ndalën vendësit të demonstrojnë lojën e tyre tika-taka dhe dëpërtimet vertikale.
Pas xhiros së 7-të Tërnoci vazhdon të mbetet i vetëm në vendin e parë me 21 pikë të tubuara.
Në xhiron e ardhshme Tërnoci luan si mysafirë të Suvojnicë të Surdulicës me ekipin Mlladost.

COMMENTS