HomePolitikë

Daçiq paralajmëron ankesë tjetër dhe kallëzim penal ndaj anëtarit të Këshillit Votues në Tërrnoc

"Po, ne do ta ankimojmë vendimin e Komisionit Komunal Zgjedhor në Bujanoc, i cili e ka refuzuar kërkesën tonë për përsëritjen e zgjedhjeve në Tërn

Ja pse, sipas KRZ-së, nuk u aprovua vendimi për rivotim në Tërrnoc (dokument)
Deputeti në drekë pune me ambasadorin amerikan dhe atë të OSBE-së
K.K.”Besa” mbanë provimin më masovik deri më tash

“Po, ne do ta ankimojmë vendimin e Komisionit Komunal Zgjedhor në Bujanoc, i cili e ka refuzuar kërkesën tonë për përsëritjen e zgjedhjeve në Tërnoc për shkak të parregullsive zgjedhore”, ka thënë për Danas, Ivica Daçiq, kryetar i Partisë Socialiste të Serbisë, duke komentuar vendimin e sotëm të KKZ-së  në këtë komunë.

Daçiq ka thënë se, “një person ka votuar edhepse kemi konfirmim se nuk ka dokument valid”.

“Është e qartë se do të ngrihet kallëzim penal kundër anëtarit të Këshillit Votues që që ka nënshkruar për atë votues”, ka thënë Daçiq për Danas.

COMMENTS


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615