HomePolitikë

Kamberi: Vetëm SHBA mund ta detyrojnë Vuçiqin ta njoh Kosovën

Deputeti popullor, Shaip Kamberi, ka folur në një linjë direkte për televizionin Euronews Albania lidhur me dialogun midis Kosovës dhe Serbisë dhe

Raportet e veçanta KKSH-OSBE
Vendosja e flamurit kombëtar nga deputeti Kamberi a u bë shkas që parlamenti i Serbisë të sjell „Kodin etik „?
Arifi shpalos projektin: Faza e Parë e Tregut të Gjelbër ✅

Deputeti popullor, Shaip Kamberi, ka folur në një linjë direkte për televizionin Euronews Albania lidhur me dialogun midis Kosovës dhe Serbisë dhe interesimin e kësaj teme diskutimi për shqiptarët në Luginën e Preshevës.

Për emisionin Balkan Talks, Kamberi ndër të tjera është shprehur se vetëm SHBA-ja mund ta  detyroj presidentin Vuçiç të njohë Kosovën.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni në vegëzën në vijim:

https://fb.watch/5IZcMHYKuW/

 

 

COMMENTS