Category: Vështrime

1 2 3 4 10 / 35 POSTS
Fjala e redaktorit: (Mos)Uniteti i shqiptarëve të Bujanocit

Fjala e redaktorit: (Mos)Uniteti i shqiptarëve të Bujanocit

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzad Lutfiu, gjatë kësaj jave tuboi drejtuesit e subjekteve politike shqiptare nga komuna e Bujanocit. [...]
Parafushata zgjedhore për Bujanocin?

Parafushata zgjedhore për Bujanocin?

Vështrimi i redaktorit: Parafushata zgjedhore për Bujanocin? Ky është një vit zgjedhor. Qytetarët e komunës së Bujanocit, këtë pranverë, do t’i [...]
Koalicionet lokale në Bujanoc: Fundi i një epoke 60:40, a mund të vie në konsideratë 70:20:10 ?

Koalicionet lokale në Bujanoc: Fundi i një epoke 60:40, a mund të vie në konsideratë 70:20:10 ?

Nga viti 2002, kur për herë të parë shqiptarët fituan qeverisjen lokale në Bujanoc, ishte vënë një rregull e pashkruar që, pa marrë parasysh numri [...]
Vetëm Open Balkan dhe autostrada Luginë-Prishtinë që na shpëton paksa

Vetëm Open Balkan dhe autostrada Luginë-Prishtinë që na shpëton paksa

Komunat e Preshevës dhe Bujanocit, si të getoizuara për momentin, kanë nevojë për qarkullim pa barriera (pakufij) me Kosovën dhe anasjelltas si dh [...]
Nënshtrimi i politikanëve shqiptarë të Luginës ndaj pushtetit të Vuçiqit

Nënshtrimi i politikanëve shqiptarë të Luginës ndaj pushtetit të Vuçiqit

Shkruan: Driton Hyseni Përpjekja e pushtetit të Aleksandar Vuçiqit, për t’u dukur përpara ambasadorëve perëndimorë si demokratik, integrues e d [...]
Urimet për Bajram nga “baushtellat” e Gjermanisë

Urimet për Bajram nga “baushtellat” e Gjermanisë

Së tepërmi më kanë prekur dje, ditën e parë të Fitër Bajramit, urimet e vëllezërve tanë nga Gjermania, sidomos atyre që kanë ikur vitin e fundit. [...]
Kujtim i dhimbshëm e i paharruar!

Kujtim i dhimbshëm e i paharruar!

Foto ilustrim 12 prilli i vitit 1999, ditë ankthi për Breznicën! Lufta po merrte flakë në çdo cep të Kosovës, në çdo vend ku flitej shqip dhe [...]
Imitim i zbehtë i Aleksandar Vuçiqit

Imitim i zbehtë i Aleksandar Vuçiqit

Mënyra se si nga kabineti i kryeministrit Albin Kurti i kanë ftuar në takim përfaqësuesit politikë të shqiptarëve të Luginës le të kuptohet se po [...]
Komunë: Kujdes kujt po i jepni pare

Komunë: Kujdes kujt po i jepni pare

Rasti i sotëm i ndeshjes futbollistike të vlefshme për Kupë, të zhvilluar në Tërnoc, midis KF Tërnoci dhe BSK nga Bujanoci duhet të ndezë alarmin [...]
Xhamadani vija-vija, do të na çele sytë korupcija   

Xhamadani vija-vija, do të na çele sytë korupcija  

Fjala e redaktorit: Sinqerisht më erdh shumë keq kur dëgjova lajmin për ngritjen e aktakuzës ndaj Ardita Sinanit, në radhë të parë jo si kryeta [...]
1 2 3 4 10 / 35 POSTS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/folonline/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615