HomeAktuale

Bujanoci fillon me ekzekutimin e donacionit të Kosovës

Komuna e Bujanocit ka nisur sot me ekzekutimin e Vendimit të Këshillit Komunal lidhur me ndarjen e mjeteve të donacionit të Qeverisë së Republikës së

Kurti e Vitia takojnë specializantët nga të gjitha trevat shqiptare, edhe ata nga Lugina
Takohen Nagavci e Mustafa
Isufi pas fitores ndaj kroatit Mishiq, synon luftë për ndonjë titull të madh

Komuna e Bujanocit ka nisur sot me ekzekutimin e Vendimit të Këshillit Komunal lidhur me ndarjen e mjeteve të donacionit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, raporton Folonline.com
Të parët që kanë përfituar nga këto mjete kanë qenë personat me nevoja të veçanta dhe mediat lokale.
Këtë e ka konfirmuar edhe vet kryetari i komunës, Shaip Kamberi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Postimi i plotë i Kamberit:


Sot ndamë 1.200.000 rsd për 177 persona me nevoja të veçanta, poashtu gjatë ditës së sotme u ndanë një milion dinarê për mediat që kanë përcjellë situatën lidhur me Covid 19.
Mjetet e ndara janë nga donacioni i Qeverisë së RKS.

COMMENTS