HomeSport

FITORE E THELLË NË PËRMBYLLJE TË SEZONIT VJESHTOR

Tërnoci- Moravac Orion 6:0 (4:0) Golashënues: Urim Aliu 13' Gentrit Ebibi 34' Veton Zeqiri 44'47 Hasan Bajrami 45’ Kadrush Fetai

Studentët milionerë
Edhe këtë vit subvencione për rehabilitim energjetik
Pajaziti në takim tek kryetari i Lipjanit

Tërnoci- Moravac Orion 6:0 (4:0)

Golashënues:

Urim Aliu 13′

Gentrit Ebibi 34′

Veton Zeqiri 44’47

Hasan Bajrami 45’

Kadrush Fetai 81′

Futbollistët e Tërnocit me fitore të thellë dhe me tre pikë të reja e kanë përmbyllur sezonin vjeshtor në kuadër të Ligës Zonale „Jug“.

Në xhiron e 14-të është mposhtur ekipi Moravac Orion me rezultat 6:0 , pjesa e parë 4:0.

Me fitoren e sotme, „Agallarët „ janë ngritur në pozitën e 9-të në tabelë me 17 pikë të tubuara nga 4 fitore, 5 barazime dhe 5 humbje.

Në xhiron e fundit, Tërnoci është i lirë ngase skuadra Polet ka hequr dorë nga garat.

Pjesa pranverore e sezonit nis në muajin mars të vitit 2022.

 

 

COMMENTS