HomeShoqëri

Arifi për vizitë tek motra e Sezai Surroit

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka vizituar sot motrën e Sezai Surroit, Hadije Surroi Morina. Në këtë vizitë, Arifi shoqërohej ng

Mustafa takon kryeministrin Kurti
„Kronika nga Lugina“, libri i gazetarit Baki Rexhepi
Aksident në afërsi të „ Pesë yjeve „

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka vizituar sot motrën e Sezai Surroit, Hadije Surroi Morina.

Në këtë vizitë, Arifi shoqërohej nga shefi i kabinetit të tij, Sali Salihi dhe shefi i Zyres Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Jetish Jashari.

„Pas disa takimeve zyrtare që zhvillova në Beograd, së bashku me shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd z. Jetish Jasharin gjetëm kohë që ta vizitojmë në shtëpinë e saj znj. Hadije Surroi Morina, motrën e Sezai Surroit.

Është një emocion i veçantë kur takon një grua intelektuale, e cila është ngushtë e lidhur me Bujanocin, dhe sa herë që takohemi jep diçka me vlerë për shkollën e mesme “Sezai Surroi”. Kësaj here, znj. Hadije për ta pasuruar bibliotekën e shkollës së mesme dhuroi 600 libra“, ka shkruar Arifi në Facebook.

COMMENTS