HomePolitikë

Arifi: Nuk ka marrëveshje pa Luginën

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi, në prag të rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi,  është shprehur sot se nuk ka marrëveshje pa

Zemaj: Qytetarëve të Shqipërisë dhe të Luginës që hyjnë në Kosovë, nuk do t’u kërkohet testi për COVID-19
Covid-19: Situata serioze në Bujanoc, korona hynë në shtëpinë e shëndetit, barnatore…në Tërnoc shtohen rastet
Reagim i ashpër i PVD-së: „ Nuk i frigohemi diktatorit provincial „, Nëse ke guxim fute SNS-in në koalicion

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi, në prag të rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi,  është shprehur sot se nuk ka marrëveshje pa Luginën e Preshevës.

“Nesër rifillon “dialogu i ri“ midis Kosovës & Serbisë.

Ne bëjmë thirrje për përfshirjen e Luginës së Preshevës si një temë thelbësore në kapitullin e ri të dialogut.

Gabimet e së kaluarës, duhet të shërbejnë si mësime për të ardhmen.

NUK ka marrëveshje pa Luginën e Preshevës”, ka shkruar Arifi, duke bashkangjitur një fotografi me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

COMMENTS