HomeSport

Zulfiu pjesë e KF “Laçi”

Futbollisti me prejardhje nga Miratoci i Preshevës, Iljasa Zulfiu, ka bërë një hap të madh në karrierë pasi zyrtarisht u transferua në Kategorinë

Në Pejë, u shënua manifestimi mbarëkombëtar “Festa e Abetares”, i pranishëm edhe zv/ kryetari i Preshevës
Vazhdon bashkëpunimi Tiranë-Preshevë
Enver Ramadani kryetar i ri i KK në Bujanoc

Futbollisti me prejardhje nga Miratoci i Preshevës, Iljasa Zulfiu, ka bërë një hap të madh në karrierë pasi zyrtarisht u transferua në Kategorinë Superiore të Shqipërisë.

Sulmuesi i talentuar është bërë pjesë e KF „Laçi“ pas ndeshjeve fenomenale të deritanishme të cilat i zhvilloi me ekipin e Malishevës në Ligën e Parë të Kosovës.

Lajmin për transferin në elitën e futbollit shqiptarë e publikoi vet Zulfiu përmes profilit të tij në Facebook, transmeton FOLonline.

Iljasa Zulfiu deri më tani ka veshur fanelat e klubeve, si: Lugina, Radnik, Flamurtari, Malisheva, dhe tash Laçi.

Postimi i plotë i Zulfiut:

Elhamdulilah suksese im nvaret vetem nga Allahu❤️☝️
Të dashur familjar e shoqëri, ju faleminderit për mbështetjën e pamohushme tërë këto vite. Njëkohësisht dua të falenderoje shtabin teknik Senad Alirifa dhe bashkëlojtarët për profesionalizmin e treguar gjatë kohës sa isha tek KF Malisheva.
Sot e bëra një ëndërr realitet ku do të mundohem maksimalisht që të tregoje aftësit e mia ! Faleminderit K.F Laci për mundësinë e dhënë dhe do tua shpërblej duke dhënë gjithqka në fushë që të rikthehemi në majat e futbollit aty ku e kemi vendin ashtu dhe siç i ka hije një klubi të madh!
FC Laci

COMMENTS