HomeKoronavirusi

Vazhdon mbyllja e pjesërishme

Shtabi Republikan i Krizave ka vendosur sonte se nga dita e nesërme (e hënë) do të mund të punojnë të gjitha veprimtaritë, me përjashtim të lokale

Tërrnoci përsëri shkon në rivotim (dokument)
Kamberi: Angazhimi i diplomatëve të huaj domethënës, shteti duhet t’i zbatoj obligimet
Arifi: Jemi minoriteti më i diskriminuar

Shtabi Republikan i Krizave ka vendosur sonte se nga dita e nesërme (e hënë) do të mund të punojnë të gjitha veprimtaritë, me përjashtim të lokaleve gastronomike (kafiteritë, restorantet…) dhe qendrat tregtare, raporton RTS, transmeton FOLonline.

Megjithatë, vendimi thotë se gastronomia mund të punojë me shitjen e ushqimit dhe pijeve përmes sporteleve.

Seanca e radhës e Shtabit është caktuar për të martën ose të mërkurën kur do të bëhet rishqyrtimi i masave.

COMMENTS