HomeSport

Ramizi vulos fitoren e Winterthurit

  Tërnocasi, Samir Ramizi, pothuaj se e ka bërë zakon që të shënojë gol për ekipin e tij Winterthur kur është mëse e nevojshme dhe në ndes

APN dhe UDSH bashkë kundër pushtetit
Përse po kujdestaron policia tek Lapidari i „Lleshit“ dhe si dështoi vendosja e flamujve në Tërnoc?(foto)
Reagim i ashpër i PVD-së: „ Nuk i frigohemi diktatorit provincial „, Nëse ke guxim fute SNS-in në koalicion

 

Tërnocasi, Samir Ramizi, pothuaj se e ka bërë zakon që të shënojë gol për ekipin e tij Winterthur kur është mëse e nevojshme dhe në ndeshjet derbi.

Edhe sonte, mesfushori ynë me tipare sulmuese ka shënur në minutën e 61 të ndeshjes duke e vulosur fitoren e skuadrës së tij prej 0:2 me ekipin Thun në fushën mysafire.

Ky ishte goli i tretë i Ramizit në këtë kampionat, ndërsa me tre pikë të reja Winterthur ka ruajtur pozitën e parë në Challenge Legaue me 21 pikë të tubuara.

 

 

COMMENTS