HomeNë fokus

Prezent edhe Arifi: Përveç Komandant Lleshit dekorohet edhe publicisti Llukman Halili

  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka qenë sot pjesëmarrës i manifestimit në Tiranë me rastin e dekorimit të dy peraonalitete

Ndërron jetë publicisti Llukman Halili nga Tërnoci
Reagon Arifi: Besojmë në pastërtinë e luftës së UÇK-së
Një portret mbi inxhinierin e gjeodezisë, Duan Salihu

 

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka qenë sot pjesëmarrës i manifestimit në Tiranë me rastin e dekorimit të dy peraonaliteteve të rëndësishme nga Tërrnoci, Ridvan Qazimit-Komandant Lleshit dhe publicistit, Llukman Halili.

„Ndenjë e posaçme që në cilësinë e kryetarit të komunës së Bujanocit të jem prezent në ceremoninë e ndarjes së dekoratave nga Shkëlqesia e Tij Presidenti Ilir Meta për personalitetet nga Lugina e Preshevës.

Sot, Bujanoci u nderua me dy dekorata post mortum. Ridvan Qazimi – Komandant Lleshi u dekorua me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” dhe Llukman Halili me dekoratën “Kalorës i Urdhërit të Skenderbeut”, ka shkruar Arifi në Facebook.

COMMENTS