HomeAktuale

Pajaziti takohet me kryetarin e Suharekës, Bali Muharremaj

Kryetari i Alternativës për Ndryshim në Bujanoc, Arbër Pajaziti, është pritur sot në një takim në Suharekë nga kryetari i kësaj komune, Bali Muhar

Shqipëria ofron libra për nxënësit shqiptarë në Serbi
“ Vjedhje ose vrasje “, film i të riut Isa Ismaili nga Tërnoci
Nagip Arifi kryetar i ri i komunës së Bujanocit

Kryetari i Alternativës për Ndryshim në Bujanoc, Arbër Pajaziti, është pritur sot në një takim në Suharekë nga kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj.

Lidhur me takimin në fjalë, Pajaziti ka bërë këtë postim në Facebook:

Isha i nderuar të mirëpritem sot nga kryetari i komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj.

Përvoja dhe mënyra e qeverisjes së tij është shembull se si një komunë mund të ec përpara në zhvillim.
Komuna e Suharekës, kohëve të fundit, është një model rajonal i qeverisjes së mirë për qytetarin.
Unë me bashkëpunëtorë, përgëzuam z.Muharremaj për politikat e tija, zbatimi i të cilave ka ndikuar në shumë segmente, posaqërisht në investime dhe hapje të vendeve të reja të punës.

Nga ana tjetër, morëm zotime se ndihma dhe bashkëpunimi me Alternativën për Ndryshim nuk do të mungojë asnjëherë.

COMMENTS