HomePolitikë

Pajaziti: A jeni me shku prap në zgjedhje?

Fituesi i zgjedhjeve lokale në Bujanoc, Arbër Pajaziti, e ka shfaqur gatishmërinë për shkuarje të sërishme në zgjedhje nëse nuk ka marrëveshje për

Musliu: Politika e Beogradit nuk ka ndryshuar
Mbi 3,000 raste të reja me coronavirus brenda një dite në Turqi, numri i të vdekurve arrin në 501
APN: Partnerët e koalicionit në Bujanoc u shantazhuan

Fituesi i zgjedhjeve lokale në Bujanoc, Arbër Pajaziti, e ka shfaqur gatishmërinë për shkuarje të sërishme në zgjedhje nëse nuk ka marrëveshje për koalicion për ndërtimin e institucioneve të reja.

Pajaziti ka aluduar edhe njëherë në marrëveshjen e KKSH-së për të cilën ka thënë se është e pavlevshme.

Postimi i tij:

Marrëveshjet për rrespektimin e parimit të fituesit, të inicuara nga humbësit dhe shantazhuesit, deri në rrezikimin e mbylljes së KNSh-së, janë hipokrite, nuk kanë asnjë bazë juridike dhe janë të prirura të mos funksionojnë.

Institucionet e reja lokale, të dalura nga vullneti i sovranit me 2 qershor, duket dhe do të formohen shumë shpejtë.

Nëse vetëm pak ju shkon mendja, shkojmë prap në zgjedhje.

COMMENTS