HomeNë fokus

Ndahet nga jeta aktivisti Rahim Fazliu

Në orët e hershme të mëngjesit ka ndrruar jetë ish-mësuesi dhe aktivisti Rahim Fazliu nga Bujanoci. Me këtë rast ngushëllime familjes së të ndjer

KKZ me vendim për vazhdimin e aktiviteteve zgjedhore
Raportet e veçanta KKSH-OSBE
A po kërcënon Arsiq ? Nëse shteti nuk reagon, qytetarët që nuk mendojnë ndryshe duhet ta marrin situatën në duartë e veta

Në orët e hershme të mëngjesit ka ndrruar jetë ish-mësuesi dhe aktivisti Rahim Fazliu nga Bujanoci.
Me këtë rast ngushëllime familjes së të ndjerit i kanë shprehur figura të shumta nga jeta institucionale, politike dhe publike.
Me anë të një postimi në F.B.dhimbje për ndarjen nga jeta të të ndjerit ka shprehur edhe PVD, aktivist i të cilit subjekt ishte Fazliu.
“ I dhimbshëm është lajmi për ndarjen nga jeta e aktivistit të palodhur, pedagogut dhe kontributdhënësit, Rahim Fazliu.
Z. Fazliu ishte njeri i sinqert e i përkushtuar, ishte punëtor e aktivist i pashoq.
Shprehim ngushëllimet më të sinqerta për familjen, farefisin dhe të gjithë ata që e njohën.
U prehsh në paqe!”, thuhet në telegramin e PVD-së.

COMMENTS