HomeAktuale

Mustafi takon veprimtarin Ramadani

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi, ka takuar sot të përndjekurin politik, Murat Ramadani nga Tërrnoci i cili prej vitesh vepro

Zv/kryetari Musliu pjesë e ceremonialit në Gjilan
Nis imunizimi masiv në Bujanoc
Lëvizja për Bujanocin pas marrëveshjes për koalicion paszgjedhor: “Këta për 22 vjet e kanë shkretu dhe zbrazë Bujanocin”

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi, ka takuar sot të përndjekurin politik, Murat Ramadani nga Tërrnoci i cili prej vitesh vepron në Zvicër.

Postimi i Mustafit:

Kënaqësi e veçantë të takoi bashkëatdhetarin Murat Ramadani nga Tërnoci.
I përndjekur nga represioni e egërsia e pushtetit komunist e post-komunist për shkak të aktivitetit të tij kulturore e politik tashmë ndër vite jeton në Zvicër. Por, nuk i ndahet njerëzve të vendlindjes së tij. Punëtor shumë i përkushtuar, nismëtar i pashoq, organizator, humanist i madh, mbështet vendin ku u rrit pa u kursyer.
Së fundmi, me shumë sukses organizoi takimin e shqiptarëve të Luginës në Zvicër.
Falënderim me mirënjohje për angazhimin dhe kontributin shumë të çmueshëm për vendlindjen.

COMMENTS