HomeAktuale

Konsultime në Preshevë në prag të takimit me Vuçiqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nesër filllon takimet me listat zgjedhore që kanë siguruar përfaqësim në përbërjen e re të parlamentit repub

Qeveria e Kosovës ndan 70 mijë euro për blerjen e librave për nxënësit e Luginës
Ditë e mirë për KF “ Tërnoci “, dyja kategoritë mposhtin KF “ Lugina “
Kordinatori kulturor i shqiptarëve në Bursa të Turqisë, vizitë në Bujanoc


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nesër filllon takimet me listat zgjedhore që kanë siguruar përfaqësim në përbërjen e re të parlamentit republikan.
Në këtë rrafsh, pjesë e takimeve është edhe “ Alternativa Demokratike Shqiptare-Lugina e Bashkua “, e cila ka fituar tre deputet, shkruan FOLonline.
Para takimit të nesërm në Beograd, në Preshevë sot është mbajtur një takim konsultativ midis kryeyarëve të subjekteve politike shqiptare dhe deputetëve të zgjedhur.

Sot ftova në takim konsultativ deputetët e zgjedhur të listës tonë të përbashkët Alternativa Demokratike Shqiptare:…

Gepostet von Shqiprim Arifi am Montag, 13. Juli 2020

COMMENTS