HomeAktuale

Kamberi i reagon shumë ashpër Vuçiqit: I’a përmend edhe deklaratën për vrasjen e 100 boshanjakëve

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik-PVD dhe deputeti popullor, Shaip Kamberi, me një gjuhë të ashpër i’u është përgjigjur sot presidentit serb,

Kamberi pret vetëm çertifikimin e KRZ-së
Mesazhi i diplomatit Valon Gashi rreth regjistrimit të popullsisë
Kamberi fajëson Beogradin për diskriminim ndaj shqiptarëve


Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik-PVD dhe deputeti popullor, Shaip Kamberi, me një gjuhë të ashpër i’u është përgjigjur sot presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, lidhur me deklaratat e tij të mbrëmshme në raport me shqiptarët e Luginës, shkruan FOLonline.
Kamberi, përmes një postimi në Facebook e ka akuzuar njeriun e parë të Serbisë për një sërë diskriminimesh që po u bëhen shqiptarëve.
Ai i ka parashtruar Vuçiqit një sërë pyetjesh, duke i’a kujtuar atij se çfarë ka bërë shteti në komunat e Luginës kur serbët ishin ose janë pjesë e koalicioneve lokale.
Lidhur me Medvegjën dhe numrin e shqiptarëve në atë komunë, Kamberi në mënyrë indirekte i’a ka kujtuar presidentit serb dëklaratën e tij të viteve të nëntëdhjeta për propozimin e vrasjes së 100 boshnjakëve në raport me një serb.

Postimi i plotë i Kamberit:

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi qenka përpjekur sërish me kërcënuar shqiptarët e Luginës së…

Gepostet von Shaip Kamberi am Donnerstag, 23. Juli 2020

COMMENTS